Wybrano najpiękniejsze posesje z powiatu lubelskiego

Gospodarstwo rolne, którego właścicielem jest Mirosław Kijek z miejscowości Kolonia Kiełczewice Dolne w gminie Strzyżewice a także posesja Państwa Agnieszki i Ryszarda Kyciów z miejscowości Kalinówka w gminie Głusk wygrały w konkursie na Najpiękniejszą Posesję Powiatu Lubelskiego.

Konkurs o tytuł „Najpiękniejszej Posesji Powiatu Lubelskiego”, organizowany jest od kilku lat. Celem Konkursu jest podniesienie walorów estetycznych i ogólnego wyglądu Powiatu Lubelskiego, zapewnienie bardziej atrakcyjnych warunków do rekreacji i wypoczynku mieszkańcom oraz propagowanie działań proekologicznych.

W tym roku do konkursu zakwalifikowało się 22 zgłoszonych posesji. Oceniano je w dwóch kategoriach: zagroda wiejska czyli gospodarstwo rolne oraz zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna. Do każdej ze zgłoszonych posesji zawitała komisja konkursowa, która przyznawała odpowiednią ocenę za poszczególne elementy.

Punktacji podlegało: utrzymanie czystości i ładu, zagospodarowanie i utrzymanie zieleni, estetyka i stan techniczny zabudowań, zagospodarowanie posesji elementami małej architektury, a także oryginalność i pomysłowość. Następnie komisja konkursowa wybrała trzy najładniejsze posesje w każdej kategorii, które otrzymały największą ilość punktów.

Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło podczas odbywających się w ubiegłą niedzielę dożynek wojewódzkich. W kategorii Zagroda Wiejska pierwsze miejsce zdobyła posesja, której właścicielem jest Mirosława Kijek z miejscowości Kolonia Kiełczewice Dolne w gminie Strzyżewice. Na drugim miejscu uplasowała się posesja Anny Domoń-Turczyńskiej i Mariana Turczyńskiego z miejscowości Sieprawice w gminie Jastków. Z kolei trzecie miejsce przypadło posesji Aleksandry Zonik z miejscowości Wierciszów w gminie Jabłonna.

Z kolei w kategorii zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna pierwsze miejsce zdobyła posesja której właścicielem jest Agnieszka i Ryszard Kycia z miejscowości Kalinówka w gminie Głusk. Na drugim miejscu znalazła się posesja Iwony i Andrzeja Paszko z miejscowości Jabłonna Druga w gminie Jabłonna. Trzecie miejsce zaś zajęła posesja Katarzyny Zdeb z miejscowości Kłodnica Dolna w gminie Borzechów.

Nagrody w konkursie ufundował Powiat Lubelski przy dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, a wręczyli je Przewodniczący Rady Powiatu w Lublinie Antoni Skrabucha, Przewodniczący Komisji Konkursowej Jan Czubak oraz Wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Lucjan Orgasiński.

(fot. powiat lubelski)
2016-09-04 11:43:55

17 komentarzy

 1. Dobre info dla złodzieji !!!

 2. Myślisz że skąd to mają ?

 3. A mowia .ze chlopu jest zle?!.

  • To kup ziemię i gospodarz jak tak dobrze.

   • pięknie 🙂 polać mu

   • Ciekawe ilu kupiło a ilu dostało dekretem PKWN? Zagrabiono 3,5 mln. hektarów majątków ziemskich i rozdano chłopom. O tym też warto pamiętać.

    • Komentarz nie ma temat ? Skomentuj która posesja podoba Ci się najbardziej , jakie to ma TERAZ znaczenie ze zagrabiono 3,5 mln hektarów. Trzeba żyć przyszłością i teraźniejszością. To ze ktoś kiedyś coś dostał nie znaczy że dorobił się takiej posesji. Ciężka praca i jeszcze raz ciężka praca i będziesz coś mieć. Zamiast siedzieć przed kompem i komentować artykuły weź się do pracy , też będziesz taka mieć ?

  • Jak pracuje to i ma a Ty zamiast komentować to weź się do pracy to może i Ty się dorobisz. Ja też odziedziczylam ziemię i budynki i co z tego ? Sama ruina remonty trzeba było zrobić ogród stworzyć a ile kasy włożyć. Żeby było ładnie tj na tych zdjęciach to tacy jak Ty nawet nie wiedzą ile pracy i pieniędzy trzeba włożyć bo niby skąd masz to wiedzieć jak tylko przed kompem jesteś i mieszkasz w szarym blokowisku. Weź do pracy i nie komentuj w ten sposób.

 4. A skad ? Tata z mamą dali, to i jest …

 5. Tu żal, ze się dorobić nie udało, tu zazdrość tu coś innego znowu. Pracowali czy dostali to mają takie posesje, nikt nikomu nie broni mieć takich. Gratulacje dla nich. Kazdy artykuł przez takie komentarze jak wasze jest ” cebulowy” oczy bolą. Proponuję redakcji wprowadzić jakieś testy dla czytających, czy mózg sprosta tekstowi a tym bardziej czy da radę napisać coś wartościowego pod spodem.

  • Nie reaguj. Powyższe komentarze pisane są przez Pięćsetplusowców pisiorowatych – taki gatunek pasożytniczy, któremu żal sfinkter ściska że ktoś ma więcej od nich. Do tych zakutych łbów im nie przyjdzie, że da się ciężką pracą sporo zarobić bo skąd niby mają to wiedzieć jak nigdy w życiu ciężko nie pracowali. Myślą, że przenoszenie palet w biedronce to ciężka i odpowiedzialna praca.

   • Toś się PO-pisał inteligencją. Co chciałeś tym komentarzem przekazać?

    • Tyś to się dopiero popisała Zosieńko, wiem, że dla ciebie to zbyt skomplikowane , żeby zrozumieć. Lubisz zdania proste, okraszone wulgaryzmami z jasnym przekazem.

 6. Gdzie można zobaczyć więcej zdjęć z tego konkursu ? Gratulacje dla zwycięzcy!

  • To chyba organizuje Starostwo więc albo na ich stronie albo na profilu Pejsbuka. Pewnie też w holu budynku bo w tamtym roku takie zdjęcia widziałem.

 7. Piękne posesje a w szczególności zieleń wokół nich . Brawo dla właścicieli ?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.739zł -0.01%
  • GBP 4.8934zł 0.06%
  • EUR 4.4016zł -0.02%
  • CHF 4.0896zł 0.13%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Obchody Stulecia Zwycięstwa Polski nad Bolszewikami w Bitwie Warszawskiej 1920 zwanej jako „Cud nad Wisłą”
  Dożynki gminy Trzydnik Duży w Rzeczycy Ziemiańskiej
  Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów: Krasnostawskie Chmielaki odbędą się w innej formie
  Wystrzałowa branża: Współpraca branży budowlanej
  Kino pod gwiazdami w Nowosiółkach