Wybrano firmę, która przygotuje dokumentację projektową obwodnicy Łukowa

Rozpoczyna się proces inwestycyjny dla obwodnicy Łukowa. Trasa powstanie w nowym śladzie i będzie jednojezdniową drogą klasy GP. Budowę drogi zaplanowano na lata 2026-2028.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zaprojektowanie obwodnicy Łukowa. Powstanie ona w ciągu drogi krajowej nr 63/76. Najlepsze warunki zaproponowała firma Safege, która swoje prace wyceniła na kwotę blisko 2,7 mln zł.

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej. Do tego dochodzą materiały niezbędne do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz dokumentacja niezbędnej do przeprowadzenia postępowania przetargowego na budowę trasy.

Sama realizacja prac budowlanych została zaplanowana na lata 2026-2028. Wcześniej konieczne jest ustalenie przebiegu trasy, zakresu rzeczowego inwestycji oraz uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Obwodnica powstanie w nowym śladzie i będzie jednojezdniową drogą klasy GP.

Droga jest planowana w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. W jego ramach w naszym regionie powstanie siedem obwodnic. Oprócz Łukowa chodzi o Łęczną, Janów Lubelski, Dzwolę, Gorajec, Szczebrzeszyn i Zamość. Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miast, czystsze powietrze, mniejszy hałas i poprawa przepustowości sieci drogowej.

(fot. GDDKiA)

Zobacz również

6 komentarzy

 1. ch z tą Polską Wschodnią

  • Tylko pis przewodnią siłą narodu

   Dalej nie rozumiesz, że ten ch…, a nie tam jakaś Polska Wschodnia jest powodem waszej klęski.

   • Powodem tego jest partia rządząca i Ci co ją wybrali. Obiecywali wam pieniądze jak wygrają i ch… dostaliście, ot to właśnie Wasi wybrańcy.
    Łuków to prawie że Mazowieckie, jak by mogli to sami odłączyli by się od Lubelszczyzny.

    • Tylko pis przewodnią siłą narodu

     Tobie i podobnym najwygodniej jest wskazywać na skutki, a nie na powody. PO olało całą ścianę wschodnią, pisiory to wykorzystały, a teraz szukasz na wschodzie winnych za waszą własną głupotę i zachłanność? Lament, bo „ciemnota ze wschodu” du..ę na was wypięła w podziękowaniu za „ch…j z tą wschodnią Polską” ministra skarbu, czyli zwykłą dyskryminację?
     Pis też dostanie adekwatne podziękowanie za swoje zasługi, spokojna twoja rozczochrana!

    • Tylko pis przewodnią siłą narodu

     Uważasz, że Mazowieckie i wasza Warszawka leży w centrum kraju? Popatrz sobie na mapę. Macie 150 km w linii prostej do wschodniej granicy – 3 godziny i ruskie czołgi macie na Marszałkowskiej miglancu!

 2. i trzystasiódemeczka 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8136zł 0.52%
  • GBP 5.2984zł 0.69%
  • EUR 4.5752zł 0.47%
  • CHF 4.1655zł 0.49%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS