Natrafili na ślady obuwia w rejonie granicy, zatrzymali dwóch obywateli Turcji (zdjęcia)

W miniony poniedziałek funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch obywateli Turcji. Mężczyźni nielegalnie przekroczyli granicę państwową z terytorium Ukrainy do Polski.

Funkcjonariusze straży granicznej z Lubyczy Królewskiej, podczas poniedziałkowych działań związanych z ochroną granicy państwowej, ujawnili ślady obuwia, które mogły wskazywać na nielegalne przekroczenie granicy przez dwie osoby.

Do poszukiwań tych osób włączyli się również funkcjonariusze straży granicznej z placówki w Hrebennem. W ramach wspólnych działań zatrzymano w pobliżu granicy państwowej, dwóch mężczyzn.

Podczas prowadzonej kontroli okazało się, że zatrzymani to dwaj obywatele Turcji. Jak ustalono, mężczyźni nielegalnie przekroczyli granicę z terytorium Ukrainy do Polski. Dodatkowo nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium RP

Po przebadaniu przez lekarza oraz pobraniu próbek na obecność SARS-CoV-2, obywatele Turcji zostali doprowadzeni do pomieszczeń służbowych straży granicznej w Hrebennem. Migranci przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy RP. Zeznali, iż powodem ich wędrówki była chęć przedostania się do Niemiec. Obaj mężczyźni zostali ukarani mandatami karnym. Po zakończeniu wobec nich czynności administracyjnych, zostali przekazani służbom granicznym Ukrainy.

(fot. NOSG)

Zobacz również

2 komentarze

  1. No w drugą stronę ,to bym się raczej emigrantów nie spodziewał

  2. W Lublinie brakuje kierowcow na bolta a tu Straz Graniczna robi takie rzeczy.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka
Zwiedzanie zajezdni, piknik, bezpłatne przejazdy i zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. To wszystko od czwartku w Lublinie
Weekend z archeologią w Lublinie
Gratka dla miłośników muzyki bluesowej. Dziś startuje „Chatka Blues Festiwal”