Wybierasz się w weekend do Lublina? Sprawdź, gdzie będą utrudnienia w ruchu

W weekend, w związku z kilkoma wydarzeniami, na ulicach Lublina pojawią się utrudnienia w ruchu. Sprawdź jakie ulice omijać.

XXIV Wigilia Poetów i Ułanów

W sobotę na ulicach Lublina odbędą się uroczystości pod nazwą „XXIV Wigilia Poetów i Ułanów”. Oto ich przebieg:
– przejazd Plutonu Ułanów z Lubelskiego Klubu Jeździeckiego odbędzie się trasą wzdłuż Bystrzycy do mostu im. Mariana Lutosławskiego w ciągu ul. Zamojskiej, ścieżką rowerową wzdłuż al. Unii Lubelskiej pod Zamek Lubelski. Zbiórka uczestników uroczystości na błoniach pod Zamkiem Lubelskim, a następnie:

– w godz. 11.30 – 11.45 – przemarsz w zwartym szyku uczestników uroczystości, Kompanii Honorowej, Orkiestry Wojskowej, Plutonu Kawalerzystów i Huzarów Węgierskich ( na koniach ), pocztów sztandarowych i zaproszonych gości spod Zamku Lubelskiego

– w godz. 11.45 – 12.00, następującą trasą: ul. Zamkowa, Grodzka, Rynek, Bramowa, przejście w poprzek ul. Królewskiej, Plac Łokietka, Krakowskie Przedmieście ( deptak ) na Plac Litewski.

Przewidywana liczba uczestników uroczystości to ok. 200 osób.

Po uroczystościach ok. godz. 12.30, powrót kawalerii na koniach tul. Krakowskie Przedmieście (deptak), ul. Królewska, ul. Podwale na Błonia pod Zamkiem. Na trasie przemarszu, ruch pojazdów zostanie wstrzymany przez służby policyjne na czas niezbędny do przejścia uczestników uroczystości.

Moto Mikołaje Lublin 2018

W niedzielę, 9 grudnia 2018 r. na ulicach naszego miasta, odbędzie się parada motocyklowa w ramach wydarzenia „Moto Mikołaje Lublin 2018”.

Uczestnicy w ok. 400 osobowej kolumnie, przejadą w godz. 12.00 – 13.00 z Placu Zamkowego ulicami: al. Tysiąclecia, Rondo im. Romana Dmowskiego, al. Unii Lubelskiej, ul. Lubelskiego Lipca 80, ul. Stadionowa, ul. Muzyczna, ul. Głęboka, al. Kraśnicka, Rondo Honorowych Krwiodawców, al. Sikorskiego, al. Solidarności, rondo Pułkownika Ryszarda Kuklińskiego, al. Kompozytorów Polskich, al. Smorawińskiego, Rondo Gen.Franciszka Kamińskiego, ul. Szeligowskiego, ul. prof. Włodzimierza Fijałkowskiego, parking przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym im.Profesora Antoniego Gębali.

Przejazd kolumny motocykli odbywać się będzie w asyście policji, która czuwać będzie również nad bezpieczeństwem ruchu drogowego.

Orszak Świętego Mikołaja

W niedzielę ulicami naszego miasta przejdzie procesja religijna – Orszak Świętego Mikołaja z Archikatedry Lubelskiej na plac kościelny na Czwartku.

Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 13.00 w Archikatedrze, następnie przejazd karety z końmi o godz. 13.30 z Błoni pod Zamkiem ulicą Podwale ( pod prąd ) na Plac Katedralny. Uczestnicy orszaku ok. godz. 14.00 przejdą przez Bramę Trynitarską na Rynek Starego Miasta. Na scenie przed Trybunałem Koronnym odbędą się występy zespołów i teatrów młodzieżowych. Ok. godz. 14.30 wyruszy barwny Orszak Świętego Mikołaja. Kolumnę korowodu prowadzić będzie Mikołaj w karecie, następnie pozostali uczestnicy, dzieci, młodzież i dorośli.

Barwna procesja przejdzie ulicami :
Rynek – Bramowa – Brama Krakowska – Lubartowska- Czwartek – Szkolna – ks. Michała Słowikowskiego – Plac kościelny Parafii pw. ś. Mikołaja.

Kolumna uczestników korowodu na ul. Lubartowskiej poruszać się będą jednym pasem ruchu, a na pozostałych ulicach, iść będą całą szerokością jezdni. Bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz zamknięcie odcinków ulic zapewniać będą służby policyjne.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

1 komentarz

 1. Kochane Mikusie z motorami. Ile uśmiechu i wspaniałych przeżyć dostarczacie chorym maluchom tego nie da się zmierzyć i opisać. Szacun. Mój Tomek też tam będzie z Wami. Szerokości

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7302zł 0.17%
  • GBP 4.8878zł -0.27%
  • EUR 4.4139zł 0.09%
  • CHF 4.0856zł -0.34%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Kino pod gwiazdami w Nowosiółkach
   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020