690 680 960

Wtorek pod znakiem opadów śniegu. Najbliższa noc mroźna

We wtorek nad województwem należy spodziewać się intensywnych opadów śniegu. Nadchodząca noc będzie mroźna, termometry wskażą do -12 °C.

Od wczoraj nad wschodnią Polskę napływa chłodne powietrze znad Rosji. W nocy nad regionem z północy na południe przesuwał się mało aktywny front chłodny, który przyniósł opady śniegu o niewielkim natężeniu.

W nadchodzących godzinach Lubelszczyzna pozostawać będzie w zasięgu rozległego obszaru wysokiego ciśnienia z centrum nad Finlandią. Co więcej na południowe i wschodnie dzielnice kraju oddziaływać ma system frontów atmosferycznych związany z niżem znad Morza Śródziemnego.

W regionie spaść może od 1 cm do 8 cm świeżego puchu. Ze względu na zaostrzenie się gradientu poziomego ciśnienia wzrośnie siła wiatru. Z tego powodu w województwie lubelskim podczas występowania opadów niewykluczone są zawieje i zamiecie śnieżne. Pogorszą się warunki do jazdy na drogach regionu.

Będzie mroźno, w nocy z wtorku na środę temperatura może spaść lokalnie do -12 °C. Najchłodniej ma być we wschodniej części regionu, a najcieplej w zachodniej i centralnej.

Więcej o pogodzie przeczytacie tutaj:
bn

2017-02-07 11:46:31
(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

 1. śniegu, do jutrzejszego południa, może spaść ok 20 cm 🙂

 2. „Gdy w lutym śnieg i mróz stały, w lecie będą upały ” :-). 🙂

 3. Oj, będzie sie działooo!!!
  Jedni będą bodajkować, inni płakać w obie garście, stękać i jęczeć, ale będą i tacy, dla których nastanie pora żniw.
  Mam tu na myśli „duchownych dobrodziei”, którzy w nadziei na cołaski będą chyłkiem zacierać łapki, a głośno „współczuć”, grabarzy, blacharzy samochodowych, lakierników, a zaryzykuję, że i mechaników samochodowych też.

 4. Moze zadzwonmy do drogowcow zeby ich snieg nie zaskoczyl. 😀

Kursy walut

 • USD 4.3011zł -1.05%
 • GBP 5.2966zł -0.78%
 • EUR 4.6817zł -0.15%
 • CHF 4.697zł -0.39%

Polub nas