Wszystkich Świętych w Lublinie. Będzie sporo zmian w organizacji ruchu

Jak co roku, w okresie dnia Wszystkich Świętych, w okolicach lubelskich cmentarzy obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu. W wielu miejscach wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Będą też zakazy parkowania przy cmentarzach.

Lubelskie służby miejskie szykują się na wzrastający z dnia na dzień ruch w pobliżu cmentarzy. Aby każdy jak najsprawniej mógł dotrzeć na groby swoich bliskich, w okolicach znajdujących się na terenie Lublina nekropolii zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Wyznaczone będą też dodatkowe miejsca parkingowe dla osób, które postanowią dojechać własnymi samochodami. Jak co roku władze miasta apelują jednak o korzystanie z komunikacji miejskiej.

Przy największej z lubelskich nekropolii, czyli przy Drodze Męczenników Majdanka, już od środy 30 października będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu na ul. Cmentarnej. Po obu stronach ulicy wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się, co ma wyeliminować parkowanie pojazdów na chodnikach. Wyjazd z parkingów odbywać się będzie utwardzoną drogą gruntową za punktami kamieniarskimi, która prowadzi do ronda im. Janusza Krupskiego. Na rondzie będzie zaś obowiązywał zakaz skrętu w lewo, w kierunku centrum. Pojazdy wyjeżdżające spod cmentarza będą zatem kierowane przez ul. Dekutowskiego i al. Witosa.

Dzień później, po godzinie 16, zmieni się zaś organizacja ruchu na Drodze Męczenników Majdanka. Od skrzyżowania z ul. Ordonówny do skrzyżowania z ul. Grenadierów wyznaczone zostaną dwa pasy ruchu do jazdy w kierunku cmentarza, z czego lewy z przeznaczeniem do jazdy na wprost, a prawy do zjazdu na teren parkingów.

W przeciwnym kierunku dostępny będzie tylko jeden pas jezdni. Aby usprawnić ruch, wprowadzone zostaną zakazy zakazy skrętu w lewo: jadąc od centrum w ul. Ordonówny i jadąc od strony Felina na teren Muzeum. Wyłączona zostanie również sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Ordonówny. Światła nie będą też działały na ul. Krańcowej przy targu, w tym przypadku jednak tylko w dniach 1 i 2 listopada.

Od piątku nie będzie można parkować przed cmentarzem przy ul. Lipowej. Jak co roku miejsca te zostaną przeznaczone na handel. To samo z zatoką postojową a ul. Ofiar Katynia obok Plazy. W tym przypadku jednak będzie to parking dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Osoby udające się na cmentarz będą mogły swoje auta pozostawić na parkingu podziemnym centrum handlowego Plaza, który od 1 do 3 listopada w godz. od 7.00 do 21.00 będzie bezpłatny. Dodatkowe miejsca parkingowe pojawią się wzdłuż ul. Głębokiej na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Raabego.

W dniach od 1 do 3 listopada wprowadzone zostaną zmiany w rejonie cmentarza przy ul. Pszczelej w Zemborzycach. Na odcinku od torów kolejowych do ul. Kukułczej będzie obowiązywał jeden kierunek jazdy. Powrót spod cmentarza wyznaczono ulicami: Kukułczą, Letniskową do ul. Krężnickiej. Podobnie będzie w rejonie cmentarza w Konopnicy. Na ul. Bełżyckiej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu od strony kościoła do cmentarza. Wyjazd w stronę al. Kraśnickiej będzie się odbywał ul. Folwarczną, która również zostanie oznakowana jako jednokierunkowa.

(fot. lublin112.pl)

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia