690 680 960

Wrzelowiec: Przyszedł na dyskotekę, ukradł laptopa

Opolscy policjanci zatrzymali 18-latka, który ukradł laptopa z budynku dyskoteki. Podczas przeszukania mieszkania jego kolegi, mundurowi znaleźli urządzenie do wyrobu alkoholu etylowego.

W miniony piątek policjanci z opolskiej Policji zostali powiadomieni, że nieznani sprawcy ukradli w nocy laptopa z budynku dyskoteki we Wrzelowcu. Monitoring znajdujący się w pomieszczeniach zarejestrował dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek z kradzieżą.

– Podjęte przez policjantów czynności wyjaśniły, że podejrzewanymi o kradzież są: 18-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego oraz jego 23–letni kolega. Podczas przeszukania policjanci znaleźli w piwnicy domu 23-latka profesjonalne urządzenie służące do nielegalnego wyrobu alkoholu etylowego. Dalsze czynności zmierzające do odzyskania skradzionego sprzętu zakończyły się pełnym sukcesem. Kiedy policjanci przyjechali do miejsca, w którym przebywał 18–latek, chłopak na żądanie policjantów oddał poszukiwany laptop – informuje asp. sztab. Edyta Żur z opolskiej Policji.

18-latek usłyszał już zarzut kradzieży. Przyznał, że w nocy wszedł do budynku dyskoteki i wyniósł pod bluzą laptopa. Chłopak złożył wniosek o możliwość dobrowolnego poddania się karze. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia.

Urządzenie do wyrobu alkoholu, znalezione u 23-latka, będzie przedmiotem odrębnego postępowania.

68-95919

2016-11-15 07:25:22
(fot. Policja Opole Lubelskie)

10 komentarzy

 1. Jak do nie legalnego?? Chłopie nie pozwól wcisnąć sobie tego kitu. Wytwarzanie alkoholu na własny użytek jest jak najbardziej legalne , nie legalna jest sprzedaż tego towaru bez znaku akcyzy. Co za bzdury. Kolega przyniósł mu laptopa a oni nie mogąc go za to skazać, czepiają się szybkowaru do Księżycówki. Przegięcie. Jeszcze raz powtarzam , Produkcja na własny użytek jest jak najbardziej legalna, nie legalna jest sprzedaż!! A chłopaczek robił sam dla siebie i nie sprzedawał. Przeginacie z tym naciąganiem prawa na własny użytek , droga Policjo!!

  • Przeczytaj dobrze ustawę.

  • Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu alkoholizmowi nie tylko sprzedaż a i samo wytwarzanie alkoholu etylowego jest zabronione pod karą grzywny, ograniczenia bądź pozbawienia wolności prawdopodobnie do roku lub 2 lat. Z tym, że posiadanie sprzętu służącego do destylacji nie jest zabronione. Takich kegów i kolumienek można mieć tysiąc i nic nie mogą mu zrobić.

 2. Niestety, produkcja alkoholu etylowego i produktów tytoniowych jest w naszym kraju ograniczona stosowną ustawą. Jeśli nie wiesz, to nie wypowiadaj się 🙂

  Swoją drogą wynalazca opasek zaciskowych typu trytytka powinien dostać nobla!

 3. To nie jest „profesjonalne urządzenie służące do nielegalnego wyrobu alkoholu etylowego” tylko zwykły destylator do wody. Koleś ma żelazko na parę i twardą wodę w kranie dlatego ją sobie destyluje żeby sobie nie zniszczyć go.

 4. on jest kolekcjonerem alkoholu etylowego

 5. Co wy pitolicie.Od kiedy nie wolno bimbru pędzić? To moze niech od razu w pi*du zamkną sprzedawcow „młodego bimbrownika” ktorego zestawów jest od c*uja pełno na all*gro.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas