Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wraz z otwarciem restauracji, w Lublinie wróciło nocne życie. „To duży krok ku powrotowi do normalności” (zdjęcia)

Punktualnie o północy część lubelskich lokali gastronomicznych otworzyła swoje ogródki. Przed niektórymi z nich utworzyły się długie kolejki klientów.

Branża gastronomiczna czekała na ten moment niemal siedem miesięcy. Od soboty 15 maja restauracje, bary i w puby znów mogą przyjmować gości. Na razie jedynie w ogródkach na zewnątrz, jednak jak podkreśla wielu właścicieli tego typu obiektów, jest to już duży krok ku powrotowi do normalności.

Część lokali otworzyła się punktualnie o północy. Klientów nie brakowało, a wprost przeciwnie, w niektórych miejscach było prawdziwe oblężenie. Tym samym na lubelski deptak wróciło nocne życie. Zwłaszcza, że w tym samym czasie przestał obowiązywać nakaz noszenia maseczek na otwartym powietrzu.

Za dwa tygodnie, a dokładnie w piątek 28 maja, lokale będą mogły zaprosić klientów również do pomieszczeń. Zajęty będzie mógł być co drugi stolik, a odległość pomiędzy nimi ma wynosić co najmniej 1,5 m.

(fot. lublin112.pl)

44 komentarze

  1. obstawimy za ile zamkną z powrotem?? Maks po weekendzie czerwcowym

  2. co za ćwierć_mózgi i ich wątpliwej jakości rozrywka heh he

  3. Złota młodzież poszła ratować lubelskie bistro ? Kupując piwko za 5PLN czy 7PLN i posiedzieć na deptaku porobić sobie relacje na instagram ! Od razu lubelscy restauratorzy staną na nogach !

  4. Orgazm ogródkowy.

  5. We wtorek się okaże .

  6. Dzień wcześniej wszyscy zamaskowani, a tu nagle cud i już można wszystko. Zero myślenia, a później znowu będzie płacz, że wszystko zamykają.