Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wprowadzono zakaz wstępu do Starego Gaju. To samo dotyczy lasu w Dębówce

Na miesiąc wprowadzono zakaz wstępu do lasów Stary Gaj w Lublinie oraz w Dębówce. Dodatkowo tereny te objęto wzmożonymi patrolami straży leśnej.

We wtorek nadleśniczy Nadleśnictwa Świdnik podjął decyzję o wprowadzeniu zakazu wstępu do Starego Gaju oraz lasu w Dębówce. Ma to związek z nawałnicą, jaka minionej nocy przeszła nad Lublinem i okolicami. Silny wiatr spowodował szkody w drzewostanie, które stanowią duże zagrożenie dla zdrowia i życia spacerowiczów.

Do obu lasów nie będzie można wchodzić do 19 września. W tym czasie leśnicy mają prowadzić prace związane z usuwaniem wiatrołomów. Na drogach prowadzących do lasów mają się pojawić odpowiednie znaki. Dodatkowo tereny te objęto wzmożonymi patrolami straży leśnej.

Podobny zakaz wprowadzono również po ubiegłotygodniowej wichurze, jaka przeszła nad powiatem biłgorajskim. Od 10 sierpnia nie można wchodzić do niektórych lasów na terenie leśnictwa Biszcza. W tym przypadku usuwanie drzew zagrażających bezpieczeństwu ma potrwać do końca roku.

Wprowadzono zakaz wstępu do Starego Gaju. To samo dotyczy lasu w Dębówce

Wprowadzono zakaz wstępu do Starego Gaju. To samo dotyczy lasu w Dębówce

Wprowadzono zakaz wstępu do Starego Gaju. To samo dotyczy lasu w Dębówce

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

39 komentarzy

 1. Mieszczuchy to powinni mieć dożywotni zakaz wstępu do lasu. W bloku mieszka, riczi wielki a w lesie bydło totalne…

 2. Szkoda naszej przyrody

  Noto teraz lasy państwowe będą miały kolejny pretekst żeby bez litości łupić, wycinać nasze lasy a następnie sprzedawać drewno. Dziś w Polsce dzieje się coś co nie miało wcześniej precedensu. Tak masowe niszczenie wycinanie lasów i sprzedawanie drewna. Oni mają przyzwolenie PiS.

  • mieszkanka lublina

   większość powalonych drzew w naszym Starym gaju jest złamane w pół lub wyrwane z korzeniami. nie jest to pasmo zniszczeń tylko sztukowo po calym lesie. Selekcja naturalna przyrody poprostu. a nie wina pisu czy leśników.;/

 3. Już zech myslolech że o COVID jem idzie ,s tu błogosławion stan ino Lisiecki jem pozadzierol .
  Ave .

 4. Zakaz wchodzenia do lasu bo tam grasuje zimny Lechu więc uwaga buhehehe

  • Wyjdzie taki z bloku i w lesie gałęzią dostanie po głowie i afera na cały kraj że połamane drzewa nie uprzątniete.

 5. A już myślałem, że ma to związek z nielegalnym torem rowerowym w Rezerwacie przyrody STASIN.

 6. CHORY KRAJ CHORE ZAKAZY!! JAK DO REZERWATU LESNEGO SIE POJEDZIE I PO NIM CHODZI TO NATURALNIE WSZYSTKO LEZY POWALONE I JAKOS NIKOGO NIE ZABIJA!!! A TU ZAKAZ CHODZENIA PO LESIE BO DRZEWA SAME BIEGAJA I LUDZI PRZYGNIATAJA!!! CO RAZ TO LEPSZE POMYSŁY

  • Podczas pracy pilarza zawsze jest zakaz, tylko ograniczony do planowego terenu pracy. Tutaj teren jest duży i niebezpieczne operacje. Łatwiej ściąć całe, rosnące drzewo, niż złamane w połowie.

  • Poównaj sobie najpierw skale powalonych, wiszący drzew, gałęzi w Starym Gaju, a naturalnie powalone drzewa w jakimś rezerwacie.

 7. no i alternatywna droga nad zalew zamknieta

 8. Ale ,AŻ miesiąc, miesiąc to strasznie długo.

  • mieszkanka lublina

   jak byś widział/ widziała ilość drzew które zostały uszkodzone to bys wiedzial/ wiedziała dlaczego tyle czasu. to nie jest pasmo zniszczeń tylko sztukowo po calym lesie wiec niestety trzeba czasu a pilarze tez sa ludzmi i nie beda zapierdzielac 24h na dobe

 9. Czy ten zakaz ma rangę wpisu na twiterze, czy tylko niebieskiego paska w TVP?

  • mieszkanka zemborzyc

   Franiu tak jak pod każda opublikowana informacja musisz swoje madrosci wypowiadac? idz do lasu i sprawdz czy dostaniesz mandat czy nie jak ci sie nudzi hahahaha

Z kraju