690 680 960

Pod wpływem narkotyków miał zabijać rannych oraz więźniów w Donbasie. Obywatel Austrii czeka na ekstradycję

Zatrzymany tydzień temu na przejściu granicznym obywatel Austrii, który jest ścigany za ciążące na nim podejrzenia w związku z popełnionymi zbrodniami wojennymi, czeka na ekstradycję. Do tego czasu będzie przebywał w areszcie.

W czwartek decyzją sądu został przedłużony tymczasowy areszt wobec 25-letniego Benjamina F. Obywatel Austrii został zatrzymany w ubiegły piątek w nocy na przejściu granicznym w Dorohusku. Mężczyzna usiłował wyjechać z Polski. Szczegółowa kontrola Funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wykazała, że jest on poszukiwany europejskim nakazem aresztowania.

Mężczyzna jest ścigany w związku z podejrzeniem, iż uczestniczył w konflikcie zbrojnym na terenie wschodniej Ukrainy. W Donbasie jako członek jednej z walczących grup miał zabijać rannych oraz więźniów. Co więcej, ustalenia wskazują, że dokonywał tych czynów pod wpływem narkotyków. Posiadanie i używanie na terenie walk środków odurzających, to kolejne z zarzutów, jakie ciążą na 25-latku.

Zgodnie z przepisami, mężczyzna zaraz po zatrzymaniu został przesłuchany przez polskiego prokuratora i na tydzień osadzony w areszcie. W tym czasie prokuratura miała podjąć decyzję, co do zgody na ekstradycję Austriaka. Ponieważ jest ona pozytywna, decyzją sądu areszt został przedłużony do początku lipca. W tym czasie mają zostać uzgodnione wszystkie procedury dotyczące przekazania mężczyzny stronie Austriackiej.

(fot. NOSG)
2017-05-04 20:18:33

7 komentarzy

 1. Skoro przestępstwo miało miejsce na terenie Ukrainy to w jakim celu jest ekstradycja do Austrii?

  • Jakbys znała przepisyw to bys wiedziała, że kodeks karny obowiążuje obywatela kraju na calym swiecie, tylko z tego względu ze jest obywatelem danego kraju. Bedzie sądzony w Austrii za morderstwa, nie wazne gdzie je popelnił.

   • Jeśli w Polsce posiadanie marihuany jest karane to będąc obywatelem polskim nie możesz posiadać tejże rośliny w Holandii mimo że jest tam dozwolona?
    Prawo obowiązuje na danym terenie wszystkich którzy ma tym terenie przebywają. Chyba ze masz na myśli prawo szaiatu które obowiązuje wszystkich szmatogłowych ja całym świecie.
    Jeśli morderstwo bylo na ukrainie to podlega pod sąd na Ukrainie.
    Dziwnym jest więc fakt ze nakaz aresztowania jest z Austrii i ekstradycja również do Austrii.

 2. A nie czytasz wszystkiego,jest obywatelom Austrii wiec tam będą go sądzić nie PL,gdyby by go złapałi w UA to by tam go sądzili bo na tym terenie było przestępstwo,ale jesteś na etapie pisania egzaminów z gimbazy dlatego nie rozumiesz prawa.

  • Gdyby by słownik był bliżej i nie było do szkoły pod górkę może nie probowałbyś zainteresować innych swoją chorobą.
   Ekstradycja nie jest wtedy gdy ktoś ukradnie ci fure i musi zwrócić samolot.
   Ponawiam pytanie.

 3. Żeby pozbyć się kłopotu, kolesia zapewne wysyłają tam gdzie wystawili nakaz aresztowania i widocznie była to Austria .Zresztą na zdrowie mu to wyjdzie bo gdyby trafił do ukraińskiej czy rosyjskiej puchy długo by nie pociągnął .

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas