690 680 960

Wojsko zajmie się pobieraniem próbek do badań na obecność koronawirusa. Punkt w Chełmie już przejęty

Na odprawie Ministra Obrony Narodowej z dowódcami Wojska Polskiego i kadrą kierowniczą resortu zapadła decyzja o zaangażowaniu wojska w pobieranie próbek do badań na obecność koronawirusa. Do końca tygodnia armia ma przejąć ok. stu tego typu punktów.

Część z funkcjonujących na terenie całego kraju punktów, w których pobierane są próbki do badań na obecność koronawirusa, zostanie przejętych przez armię. Wszystkie czynności przeprowadzane w nich mają być przez żołnierzy. Ma to na celu odciążenie personelu medycznego, który dzięki temu będzie mógł mocniej skupić się na pomocy pacjentom.

Jak wyjaśniał w środę szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, do końca tygodnia Wojsko Polskie ma przejąć co najmniej sto tego typu punktów. Na dzień dzisiejszy w całym kraju żołnierze obsługują już 28 takich miejsc, w naszym regionie jest to m.in. Chełm. Działają też 53 mobilne zespoły wymazowe.

Jak wyjaśniają przedstawiciele resortu, już teraz każdego dnia w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest kilka tysięcy żołnierzy. Głównie są to zespoły terytorialsów, które m.in. pomagają osobom starszym. Wojsko wspólnie z policją monitoruje też przestrzeganie kwarantanny czy też prowadzi działania mające na celu dezynfekcję miejsc szczególnie narażonych na zakażenia, m. in. domów pomocy społecznej.

(fot. MON)

20 komentarzy

  1. Teraz będą mieli dna wszystkich ludzi na ziemi, przypisani do numeru.
    Dla systemu będziemy ciągiem cyfr

  2. no rychło w czas , lepiej późno jak wcale ale wszystko spóźnione w tym kraju aby stołki im w głowie ….

Kursy walut

  • USD 4.3467zł -0.57%
  • GBP 5.3385zł -0.33%
  • EUR 4.6888zł -0.2%
  • CHF 4.7154zł -0.03%

Polub nas