690 680 960

Wojewódzki Festiwal Kapel Ulicznych i Podwórkowych odbędzie się w Werbkowicach

W niedzielę 3 czerwca w Amfiteatrze w Werbkowicach odbędzie się Wojewódzki Festiwal Kapel Ulicznych i Podwórkowych. Wystąpi siedem zespołów z całego regionu.

Będzie to już 9. edycja Wojewódzkiego Festiwalu Kapel Ulicznych i Podwórkowych. Celem wydarzenie jest propagowanie i kultywowanie tradycji folkloru miejskiego, konfrontacja dorobku artystycznego oraz integracja kapel podwórkowych województwa lubelskiego a także doskonalenie warsztatu muzycznego czy też wymiana doświadczeń i pomysłów.

W przesłuchaniach udział wezmą: Kapela ALTERNATYWY 5 z Łopiennika Górnego, Kapela MOCH-BAND z Mircza, Kapela Podwórkowa STAH z Werbkowic, Kapela KWINTE-SEKCJA BAND z Uchań, Kapela HAŃSZCZANIE z Hańska Pierwszego, Szczebrzeska Kapela Podwórkowa oraz Biłgorajska Kapela Podwórkowa WYGIBUSY.

Najlepsza z kapel weźmie udział w lipcu w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Ulicznych i Podwórkowych, który odbędzie się w Łęcznej. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski
oraz Wójt Gminy Werbkowice Lech Bojko.

60

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)
2018-05-26 20:35:08

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)