Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Akcja ratunkowa nad Zalewem Zemborzyckim. Nastolatek wskoczył do wody, już nie wypłynął

Policjanci oraz strażacy poszukiwali nastolatka, który zniknął pod wodą w Zalewie Zemborzyckim. Po wyciągnięciu go na brzeg i długiej reanimacji, chłopak trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 19 nad Zalewem Zemborzyckim. Od strony Dąbrowy, w rejonie betonowego mola, przebywała grupa znajomych w młodym wieku. W pewnym momencie jeden z nich, nastoletni chłopak, skoczył z mola do wody.

Kiedy przez kilka minut nie wypływał, jego znajomi wszczęli alarm. Powiadomione zostały służby ratunkowe. Na miejscu interweniowali policjanci z wodnego posterunku a także strażacy, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa wodnego oraz zespół ratownictwa medycznego.

Nurkowie przystąpili do przeszukiwania dna zbiornika wodnego w miejscu, gdzie chłopak widziany był po raz ostatni. Po około 30 minutach nastolatek został odnaleziony. Strażacy wyciągnęli go z wody, a policjanci wraz z ratownikami natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Po trwającej ponad 20 minut reanimacji, nieprzytomny nastolatek został przetransportowany do szpitala. Trwa walka o jego życie.

(fot. lublin112)
2018-05-26 20:15:12

27 komentarzy

  1. Starczy tej lekcji od życia, niech go wybudzą! A my, wy – nie pijmy i nie właźmy do wody. Złap chłopcze oddech …

  2. 2014r jezioro grabniak Tomasz N był pod wodą około 45 minut
    Pierwsza diagnoza żyje ale pewnie roślinka po około sześciu miesiącach chodzi o własnych siłach 2015r niema żadnych skutków ubocznych .kto nie wierzy niech poszuka w internecie

  3. Byłem właśnie o 19 nad Zalewem wczoraj i faktycznie pojawiło się dużo służb ratunkowych.

  4. Trochę niedokładne informacje posiadacie. Wskoczył do wody w celu wyciągnięcia koleżanki, której pomógł wypłynąć, a sam został pod wodą. Nierzetelni ci redaktorzy.