Akcja ratunkowa nad Zalewem Zemborzyckim. Nastolatek wskoczył do wody, już nie wypłynął

Policjanci oraz strażacy poszukiwali nastolatka, który zniknął pod wodą w Zalewie Zemborzyckim. Po wyciągnięciu go na brzeg i długiej reanimacji, chłopak trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 19 nad Zalewem Zemborzyckim. Od strony Dąbrowy, w rejonie betonowego mola, przebywała grupa znajomych w młodym wieku. W pewnym momencie jeden z nich, nastoletni chłopak, skoczył z mola do wody.

Kiedy przez kilka minut nie wypływał, jego znajomi wszczęli alarm. Powiadomione zostały służby ratunkowe. Na miejscu interweniowali policjanci z wodnego posterunku a także strażacy, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa wodnego oraz zespół ratownictwa medycznego.

Nurkowie przystąpili do przeszukiwania dna zbiornika wodnego w miejscu, gdzie chłopak widziany był po raz ostatni. Po około 30 minutach nastolatek został odnaleziony. Strażacy wyciągnęli go z wody, a policjanci wraz z ratownikami natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Po trwającej ponad 20 minut reanimacji, nieprzytomny nastolatek został przetransportowany do szpitala. Trwa walka o jego życie.

(fot. lublin112)
2018-05-26 20:15:12

27 komentarzy

 1. 30 min pod wodą i 20 min reanimacji…. niestety małe szanse…

  • Zależy ile stopni miała woda, ja bym powalczył o niego dłużej, młody wychlodzony ma większe szanse.

   • po 5 minutach niedotlenienia zachodzą nieodwracalne zmiany w mózgu, po 7 minutach jest bardzo ciężko przywrócić życie

    • a skad WY WSZYSCY SPEC MEDYCY wiecie w której minucie zaczał sie topic????? zamilknijcie i poczekajcie na wyniki…. na szczescie nie wam dane jest decydowac o ludzkim zyciu!!!

   • serce zdrowe młode to zaczęło pompować ale mózg nie miał szans po takim czasie… nawet w zimnej wodzie.. Choć są znane przypadki że po pół godziny pod lodem udało się odratować dzieciaka ale temperatura bliska 0..

   • Bardzo ciepla woda jest od kilku dni w zalewie. Kapalem sie w piatek.

  • Dziwię się, że w ogóle udało się przywrócić funkcje życiowe po takim czasie pod wodą, jedyna nadzieja w chłodnej wodzie, może mu się uda i przechytrzy śmierć, trzymam kciuki…

 2. Po takim czasie bez tlenu cudów raczej nie ma co się spodziewać 🙁 szkoda chłopaka…

 3. 2,5 metra głębokości i koledzy nawet nie wskoczyli do wody wyciągnęli by go po paru minutach a tak…….a z drugiej strony to po co wskakiwać do brudnej śmierdzącej i zimnej wody? chciał pokazać jaki jest twardy? Wyrazy współczucia

 4. „nadzieja zawsze umiera ostatnia” — moja miała niedotleniony organizm w 93,5% i żyje — walka trwa — siły rodzicom a chłopakowi jeszcze więcej .. życzę — cud się zawsze zdarza — należy w niego uwierzyć — przypadek mojej córki to jeden wielki cud .. brak mi słów jakie opisać by rodzice wytrwali w tym bólu w jakim teraz żyją –przeszedłem to więc wiem co się czuje.. 🙁

  • co to znaczy „niedotleniony organizm w 93,5%”? ile czasu organizm był bez tlenu? Jak do tego doszło?
   Mój syn przestał oddychać (zapaść po szczepionce…) to bez zastanowienia natychmiast reanimowałem ok 15 min i jak już przyjechała karetka to oddychał samodzielnie… i nie było żadnego niedotlenienia…

 5. po co w ogóle tam jechać, bród i smród

 6. Gdzie tu się dodawać komentarz?

 7. Niestety dwóch kolegów mijalo nas chwiejnym krokiem słysząc syreny. Oni wiedzieli juz co się stako, my jeszcze nie, bo dopiero szliamy na spacer….

 8. Ptasia grypa, świńska grypa ale „grypa ratownictwa wodnego” – pierwsze słyszę.

 9. Głupie dzieci oj głupie. Znajomi pewnie mieli radoche po wypiciu alkoholu że jeden z nich skoczył do wody a później dalej pewnie się śmiali myśląc że to jakiś żart. No jesteście winni wypadku. Ja się cieszę że nigdy nie byłam takim głupim dzieckiem, co jedzie ze znajomym nad wodę i robi wioche. Dziewczyny nie warto mieć takich cwaniaków za kolegów i chłopaka

  • Moze sie walną głową a po 2 odrazu zadzwonili jk nie wiesz to nie pisz lols

 10. Jakie siano trzeba mieć w głowie by wlazic do zalewu?

 11. Starczy tej lekcji od życia, niech go wybudzą! A my, wy – nie pijmy i nie właźmy do wody. Złap chłopcze oddech …

 12. 2014r jezioro grabniak Tomasz N był pod wodą około 45 minut
  Pierwsza diagnoza żyje ale pewnie roślinka po około sześciu miesiącach chodzi o własnych siłach 2015r niema żadnych skutków ubocznych .kto nie wierzy niech poszuka w internecie

 13. Byłem właśnie o 19 nad Zalewem wczoraj i faktycznie pojawiło się dużo służb ratunkowych.

 14. Trochę niedokładne informacje posiadacie. Wskoczył do wody w celu wyciągnięcia koleżanki, której pomógł wypłynąć, a sam został pod wodą. Nierzetelni ci redaktorzy.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online