Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wohyń: Hodował i sprzedawał psy niezgodnie z prawem. Wkroczyli policjanci

Trzy sztuki bydła oraz dwadzieścia psów odebrali wczoraj, z jednej z posesji na ternie gminy Wohyń, policjanci wspólnie z przedstawicielem Fundacji Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Ex Lege. Mundurowi ustalają okoliczności sprawy.

W czwartek na teren jednej z posesji w gminie Wohyń weszli radzyńscy policjanci razem z przedstawicielem Fundacji Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Ex Lege.

– Z posiadanych informacji wynikało, że właściciel gospodarstwa może niewłaściwie opiekować się posiadanymi zwierzętami jak też sprzedawać je niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Będący na miejscu lekarz weterynarii stwierdził, że trzem sztukom bydła niezbędna jest pomoc weterynaryjna. Zwierzęta zostały zabezpieczone – informuje asp. Barbara Salczyńska – Pyrchla z radzyńskiej Policji.

Oprócz tego w gospodarstwie hodowane były inne zwierzęta, m.in. 20 psów. Czworonogi przekazane zostały pod opiekę fundacji.

– Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy, w tym czy doszło do popełnienia przestępstwa z Ustawy o Ochronie Zwierząt – dodaje asp. Barbara Salczyńska – Pyrchla.

2016-04-29 14:22:43
(fot. Policja Radzyń Podlaski)

4 komentarze

  1. Zabrakło tylko oddziałów anty i łowców cieni,a także SOK.

  2. Aaron Fleischmann

    Nielegalnych hodowli rasowych psów jest cała masa. Koszty prowadzenia takiej „działalności” są praktycznie żadne, a za jednego sprzedanego rasowego psa można wziąć 1-2 tys. zł. Po co pracować, jak można żyć z wciskania ludziom szrotów albo handlowania hodowanych w skandalicznych warunków psów? PRL skończył się dawno temu, a mentalność badylarzy w ludziach pozostała.

  3. Ty ” konkretny debilu ” jak ci szkoda to sobie spraw kilka małych debilków dostaniesz też po 500 i nie będzie ci szkoda.

  4. niech ta fundacja utrzymuje teraz te psy za własne pieniądze i tyle w temacie…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo