Włodawa przygotowuje projekty do programu Polska-Białoruś-Ukraina. Odbyły się spotkania robocze

Trwa nabór wniosków w ramach Programu Polska-Białoruś-Ukraina na lata 2014-2020. Swoje projekty do programu przygotowuje również miasto Włodawa we współpracy z miastami partnerskimi z Ukrainy. 26 października we Włodawie odbyły się robocze spotkania w tej sprawie.

– Zaprosiliśmy do nas naszych ukraińskich partnerów z Lubomla i Szacka, aby omówić szczegóły wspólnych projektów. Było to już kolejne spotkanie robocze w tej sprawie, których efektem będzie złożenie naszych wniosków do Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś- Ukraina na lata 2014-2020. Cieszę się że nasza współpraca z miastami partnerskimi nabiera rozpędu i jestem przekonany że już niebawem będą tego wymierne korzyści. – mówi Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Zaproszeni goście mieli również okazję odwiedzić miejsca których dotyczyć będą przygotowywane projekty. O środki z Programu Polska-Białoruś-Ukraina na lata 2014-2020 mogą ubiegać się samorządy z terenów przygranicznych Polski wschodniej razem z partnerami z zachodniej Ukrainy i Białorusi. Budżet Programu to ponad 165 mln euro.

Program Polska-Białoruś-Ukraina obejmuje 4 cele tematyczne: promocję kultury lokalnej i zachowanie dziedzictwa historycznego; poprawę dostępności regionów, rozwój trwałego i odpornego na klimat transportu oraz sieci i systemów komunikacyjnych; wspólne wyzwania w obszarze bezpieczeństwa i ochrony oraz promocję zarządzania granicami oraz zarządzanie bezpieczeństwem, mobilnością i migracjami.

Budżet Programu Współpracy Transgranicznej EIS Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 pochodzi ze środków Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

(fot. nadesłane)
2016-10-28 22:04:15

Zobacz również

2 komentarze

 1. Czy w ramach przygotowań zaplanowano wspólny, jakże romantyczny, seans filmu „Wołyń”?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7963zł 1.01%
  • GBP 4.8759zł -0.11%
  • EUR 4.48zł 0.51%
  • CHF 4.156zł 0.44%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu