690 680 960

Włodawa przygotowuje projekty do programu Polska-Białoruś-Ukraina. Odbyły się spotkania robocze

Trwa nabór wniosków w ramach Programu Polska-Białoruś-Ukraina na lata 2014-2020. Swoje projekty do programu przygotowuje również miasto Włodawa we współpracy z miastami partnerskimi z Ukrainy. 26 października we Włodawie odbyły się robocze spotkania w tej sprawie.

– Zaprosiliśmy do nas naszych ukraińskich partnerów z Lubomla i Szacka, aby omówić szczegóły wspólnych projektów. Było to już kolejne spotkanie robocze w tej sprawie, których efektem będzie złożenie naszych wniosków do Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś- Ukraina na lata 2014-2020. Cieszę się że nasza współpraca z miastami partnerskimi nabiera rozpędu i jestem przekonany że już niebawem będą tego wymierne korzyści. – mówi Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Zaproszeni goście mieli również okazję odwiedzić miejsca których dotyczyć będą przygotowywane projekty. O środki z Programu Polska-Białoruś-Ukraina na lata 2014-2020 mogą ubiegać się samorządy z terenów przygranicznych Polski wschodniej razem z partnerami z zachodniej Ukrainy i Białorusi. Budżet Programu to ponad 165 mln euro.

Program Polska-Białoruś-Ukraina obejmuje 4 cele tematyczne: promocję kultury lokalnej i zachowanie dziedzictwa historycznego; poprawę dostępności regionów, rozwój trwałego i odpornego na klimat transportu oraz sieci i systemów komunikacyjnych; wspólne wyzwania w obszarze bezpieczeństwa i ochrony oraz promocję zarządzania granicami oraz zarządzanie bezpieczeństwem, mobilnością i migracjami.

Budżet Programu Współpracy Transgranicznej EIS Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 pochodzi ze środków Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

(fot. nadesłane)
2016-10-28 22:04:15

2 komentarze

  1. Czy w ramach przygotowań zaplanowano wspólny, jakże romantyczny, seans filmu „Wołyń”?

Kursy walut

  • USD 4.5164zł 0.75%
  • GBP 5.4141zł -0.08%
  • EUR 4.6813zł -0.05%
  • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie