Włodawa: 78-latka pomogła zatrzymać fałszywego policjanta. Komendant złożył jej podziękowania

We wtorek insp. Mariusz Siegieda złożył podziękowania i wyrazy uznania 78-letniej mieszkance Włodawy, która przyczyniła się do zatrzymania oszusta. Mężczyzna chciał wyłudzić pieniądze metoda na policjanta.

Na początku czerwca włodawscy policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca Szczecina, który wyłudził od 61-letniej mieszkanki Włodawy 32 tysiące złotych, a także próbował oszukać kilka innych osób. Do zatrzymania fałszywego policjanta przyczyniła się 78-latka z Włodawy. Jej czujność pomogła policjantom w działaniach i ujęciu sprawcy oszustw.

2 czerwca do 78-latki zadzwonił mężczyzna i podając się za członka rodziny próbował wyłudzić znaczną ilość gotówki. Po pierwszym telefonie kobieta poinformowała włodawskich policjantów. Chwilę późnij zadzwonił do niej oficer CBŚ, który zaczął ją przekonywać o ściśle tajnej akcji, w której ma brać udział. Kobieta domyślając się jednak, że to oszust kontynuowała rozmowę udzielając informacji na temat konta w banku i pieniędzy trzymanych w domu.

– Swoim sprytem doprowadziła do tego, że umówiła się z oszustem, który miał przyjść do jej domu i odebrać pieniądze w kwocie 10 tysięcy złotych. Kiedy oszust przyszedł do mieszkania kobiety został zatrzymany przez włodawskich funkcjonariuszy, którzy w wyniku przeszukania znaleźli 32 tysiące złotych, które jak się okazało pochodziły z wcześniejszego oszustwa oraz tabliczkę z napisem Policja imitującą legitymację – informuje st. post. Elwira Tadyniewicz z włodawskiej Policji.

Dzisiaj Komendant Powiatowy Policji we Włodawie insp. Mariusz Siegieda wręczył kobiecie dyplom oraz kwiaty wyrażając tym samym podziękowanie i wyrazy uznania. Jej wzorowa postawa obywatelska pomogła w działaniach włodawskiej policji oraz doprowadziła do zatrzymania oszusta i odzyskania wyłudzonych pieniędzy.

2016-07-26 13:06:33
(fot. Policja Włodawa)

Zobacz również

4 komentarze

 1. Należy podkreślić, że komendant był prawdziwy.

 2. Ostatnio księdza proboszcza okradli ale metodą na wnuczka.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6765zł -0.58%
  • GBP 4.9565zł 0.01%
  • EUR 4.4732zł -0.13%
  • CHF 4.1241zł -0.29%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL
  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej