Wtorek, 25 czerwca 202425/06/2024
690 680 960
690 680 960

Do Włoch mieli latać narciarze i wczasowicze. Nie było chętnych, lotów do Werony nie będzie

Za dwa dni miał wystartować pierwszy samolot z lubelskiego lotniska do Werony. Ze względu na znikome zainteresowanie pasażerów, przewoźnik zrezygnował z połączenia.

W sobotę 23 grudnia zaplanowana była inauguracja nowego połączenia z Portu Lotniczego Lublin. Tego dnia, o godzinie 14.30, miał wystartować pierwszy samolot do Werony. Ostatnio jednak w systemie rezerwacyjnym linii Small Planet zablokowano możliwość zakupu biletów na loty do Włoch. Jak się okazało, przewoźnik wycofał się z realizacji tego połączenia. Jak wyjaśnia przedstawiciel linii lotniczych Tomasz Ostojski, połączenie zostało anulowane ze względu na bardzo niskie zainteresowanie pasażerów tym kierunkiem podróży.

Uruchomienie nowego połączenia zostało zatwierdzone w kwietniu, kiedy to na stronie internetowej przewoźnika pojawiła się możliwość zakupu biletów do Werony. Zgodnie z planem, samoloty na tej trasie latać raz w tygodniu w okresie od 23 grudnia do 24 lutego 2018 r. Jak później wyjaśniano podczas oficjalnego ogłoszenia planów związanych z nowym połączeniem, wśród przyszłych pasażerów widziano m.in. osoby, które decydują się na spędzenie urlopu zimowego w górach. Jako główne atuty podawano stosunkowo niewielką odległość z Lublina do Włoch, niedługi dojazd z lotniska do popularnych resortów i kurortów narciarskich a także niską cenę za bilet na lot, która zaczynała się od 299 złotych.

Linie lotnicze liczyły, że połączenie będzie tak samo popularne, jak wakacyjne loty do Burgas w Bułgarii. Jednak nie zdobyło ono uznania wśród mieszkańców naszego regionu, którzy jednak cały czas w przeważającej większości planują zagraniczne wyjazdy na wypoczynek w okresie letnim. Podobny los spotkał inne połączenie linii Small Planet, to do Barcelony. Start pierwszego samolotu był kilkukrotnie przekładany, gdyż nie udawało się skompletować wystarczającej liczby pasażerów. W końcu inauguracja połączenia nastąpiła 19 czerwca. Problem małego zainteresowania tym kierunkiem jednak nie zniknął. W końcu linie lotnicze zadecydowały o zlikwidowaniu lotów do stolicy Katalonii.

(fot. Krzysiek Wiśniewski)
2017-12-21 16:25:53

20 komentarzy

  1. 1,5 mln pasażerów rocznie takie plany 🙂 nie wyszły z Anglii latają przez Lublin 🙂 to lotnisko nie będzie jakimś spektakularnym sukcesem są jakieś raporty na jakiej stracie aktualnie rocznie lecimy?