Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Właściciele czworonogów ostrzegają. Podejrzane mięso z granulkami w rejonie wybiegu dla psów na LSM

Lubelscy policjanci zostali dzisiaj powiadomieni o mężczyźnie rozkładającym mięso, prawdopodobnie z trutką, w rejonie wybiegu dla psów na LSM. Mięso i podejrzane granulki zostały zabezpieczone do badań.

Już nie gwoździe i zszywki w kiełbasie, a mięso i podejrzane granulki znaleźli dzisiaj po południu właściciele czworonogów, w rejonie wybiegu dla psów na LSM. W środę jeden z właścicieli psa podczas spaceru, około godziny 15 zauważył podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Kiedy ten zobaczył właściciela spacerującego z psem schował się za drzewami i zaczął przeganiać go, był agresywny i przeklinał.

Miejsce, gdzie widziany był mężczyzna zostało zaznaczone na zdjęciu poniżej.

– Kiedy właściciel razem z psem oddalił się, mężczyzna wyszedł z krzaków, chował się za drzewami. W pewnym momencie wyciągnął coś z torby i rzucił „coś” niedaleko wydeptanej ścieżki. Sytuacja trwała ok. 30 minut. Facet chował się za drzewami, krzakami (obszar w czerwonym kółku) i obserwował kolegę z psem. Kiedy dojechałam na miejsce, wróciliśmy na ścieżkę. W miejscu gdzie właściciel spacerował wraz ze swoim psem leżała torba, po jej rozpakowaniu okazało się, że w środku znajduje się mięso, nie było co prawda widać gwoździ, lecz drobne granulki. Sprawa została zgłoszona na policję (IV komisariat). Przyjechał patrol, wziął worek z mięsem i jeszcze przez godzinę patrolowali okolice – relacjonuje zdarzenie członkini grupy na Facebooku „Lublin dla zwierząt”.

Mężczyzna miał około 40-50 lat, około 180 cm wzrostu, był grubszej budowy ciała. Ubrany był w czarną puchową kurtkę, czarną wełnianą czapkę, czarne proste spodnie. Miał przy sobie torbę podobną do tej, jaką noszą listonosze, dość duża.

Ponawiamy apel do właścicieli czworonogów o zwiększoną czujność przy spacerach w rejonie zaznaczonym na zdjęciu. Sprawą zajmuje się policja, zabezpieczone mięso z granulkami trafiło do badań. Z kolei właściciele psów zapowiedzieli, że utworzą patrol obywatelski, tak aby wspólnie pilnować tego terenu.

14940177_1389861097692182_1042592942182588071_o

2016-11-02 19:57:53
(fot. lublin112.pl, grafika „Lublin dla zwierząt”)

33 komentarze

 1. No niestety ale na lsm pełno ubeków.
  A tego łacha nakarmić tym co rozrzucał i nie udzielać żadnej pomocy!

 2. W takich sytuacjach trzeba odrazu dzwonic na policje. 30 minut tam sie krecil jak mowi swiadek !!!! TO policja by go zawinela i byloby po sprawie !!!!

 3. gdzie sa zwolennicy powszechnej sterylizacji zwierzat i ratowania niechcianych kotow z pseudohodowli?
  moze byscie ku****y przestali saczyc jad w komentarze pod kazdym znalezionem czworonogiem a zajeli sie bardziej przyziemnymi sprawami? np. namierzenie takiego delikwenta. ale po ch*** lepiej plakac nad glodnym i zmarznietym kotem ktory nie zostal wysterylizowany i biedaczek nie potrafi pohamowac swojego popedu seksualnego 🙁

  • hmm z tego co wiem to na osiedlach od jakiegoś już czasu jest akcja sterylizacji kotów.Zresztą widać że jest ich teraz mało ,nie to co 10 lat temu i wcześniej.U nas (Lsm) mieszkańcy składają sie po 10 20 zł,i koty są sterylizowane więc jak nie wiesz to nie pisz głupot.

 4. Mnie irytuje kiedy ludzie przychodza do sklepu z psami. Zostawiaja je pod sklepem i ida na zakupy. A psy wyja, szczekaja, drą pysk non stpo. Ilez mozna tego sluchac. Wtedy nie dziwie sie takim ludziom jak ten facet. Wlasciciele psow maja gdzies ze ich psy przeszkadzaja ludziom. A teraz nagle oburzenie. Mialam psy. Mozna ich naucxzyc zachowania takiego by nikomu nie przeszkadzly ciaglym ujadaniem. Ale wlasciciele psow sa tak zapatrzeni w siebie i swoich pupili ze naja gdzies. I takie niewychowane psy są zmora społeczeństwa. Sama mam ochote uciszyc takuego bydlaka.

  • Anty- wychowywać to trzeba dzieci ,żeby w dorosłym życiu nie stali pod sklepami tzw. żule -chleją ,sępią ,ale rozumiem to Ci się bardzo podoba . A co do wsi to jesteś zwykłą dezerterką od pługa. TWój pogląd w całej krasie odzwierciedla pochodzenie. A więc Ci napiszę; DO BUDY WSIURO.

 5. najlepiej wyprowadż się na bezludną wyspę bo żyjąc w mieście wśród ludzi ciągle będzie ci coś przeszkadzać i irytować.

  • no właśnie, żyjąc w mieście – a miasto dla ludzi a nie dla psów … psy na wieś, na łańcuch i do budy … zgodnie z przeznaczeniem i tradycją 🙂

   • a co jest twoim przeznaczeniem poza podrzucaniem zatrutego mięsa?

   • anty anty od razu widać że jesteś ze wsi.Kolejna oderwana od pługa,wielka miastowa.Nie będziesz dyktować co dla kogo.Każdy ma prawo trzymać sobie psa,kota,kanarka czy co tam jeszcze.