Wjechała wprost przed szambowóz. Twierdziła, że to nie jej wina

Niewielkie utrudnienia w ruchu napotkają kierowcy na al. Tysiąclecia w Lublinie. Tuż obok stacji paliw, na miejscu kolizji pracują policjanci.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 12 na al. Tysiąclecia w Lublinie. Na wysokości młyna Krauzego zderzyły się dwa samochody: osobowy z ciężarowym. Na miejscu interweniowała policja.

Jak wstępnie ustalono, kierująca mitsubishi kobieta wyjeżdżała ze stacji paliw. Wjechała jednak wprost przed jadącą od strony zamku ciężarówkę. Tym samym doprowadziła do zderzenia obu pojazdów.

W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń ciała. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący byli trzeźwi. Kobieta nie przyznała się do winy twierdząc, że sprawcą zdarzenia jest kierowca ciężarówki.

Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Występują niewielkie utrudnienia w ruchu.

2018-06-18_13.21.02

2018-06-18_13.20.30

2018-06-18 13:18:12
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

46 komentarzy

 1. wysłać na powtórny egzamin za 3 lata

 2. NIech ktoś mi wyjaśni jak ta kobieta twierdzi ze kierowca Scanii jest winny tego zdarzenia na jakiej podstawie?

  • Grażyny i Janusza nie zrozumiesz i im nic nie przetłumaczysz.

  • Może ciężarówka np. pas ruchu zmieniała i na tej podstawie Pani twierdzi, że to nie jej wina. Albo może z wielką prędkością wyskoczyła zza zakrętu 🙂

   • może coś w tym jest. Tam jest ciągła, może ciężarówka za wcześnie zaczęła zmieniać pas i wjechała w kobite. Więc może sytuacja wcale nie jest taka oczywista?

   • nawet jeśli zmieniała to i i tak wina osobówki, ona włącza się do ruchu z prywatnej posesji i ma ustąpić pierwszeństwa wszystkim na tym pasie, oraz tym co właśnie zmieniają nie doprowadzając ani do hamowania, czy zmiany kierunku jazdy, po prostu są ludzie którzy myślą, że mają rację i nawet największy znawca im tego nie przetłumaczy, ICH PRAWDA JEST NAJICHNIEJSZA I TYLE 😀

    • NAJICHNIEJSZA – Co to za słowo ???język sobie połamalem , będe od ciebie dochodził odszkodowania za utratę zdrowia.
     Juź mam namiar.

    • Ustąp pierwszeństwa dotyczy wszystkich na WSZYSTKICH pasach ruchu, nie tylko na tym, na który planujemy wjechać. Jeśli jezdnia będzie miała trzy pasy ruchu (albo i więcej), to wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie możemy tego zrobić, jeśli nawet na skrajnym pasie ktoś jedzie.

  • widzisz Panie Kierowco, swego czasu kiedy nie było stacji paliw, pas ten był wjazdem na posesję i na klepisko, taki dziki parking, a zasadniczo był zjazdem na skrzyżowanie yyy Łęczyńska-Hutnicza, po powstaniu stacji kierowcy mieli problem z wyjazdem, więc odwalili tablice niebieską lewy i środkowy prosto, prawy to wjazd na stację, powstała również widoczna na foto powierzchnia wyłączona z ruchu, a wjazd na wiadukt był możliwy (tj. zmiana pasa na prawy) dopiero za stacją, co jednak zaczęło stwarzać zagrożenie (ze stacji chcieli wskakiwać na Witosa w stronę Świdnika, a Ci ze środkowego chcieli na wiadukt, niestety na tak krótkim odcinku często dochodziło do przepychanek), ostatnimi czasy została zaklejona strzałka w prawo na stację na znaku pionowym, oraz jak widać na foto zółty X na polu wyłączonym z ruchu, przez co pas ten stał się i do jazdy na wprost i do wjazdu na stację od samego jego początku, Pani zapewne to przeoczyła i myślała że jak tak ładnie wymalowane, to może bezkolizyjnie włączyć się do ruchu, ale nie dostrzegła że organizacja ruchu na tym pasie już dawno została zmieniona, OT CAŁA HISTORIA CHYBA 😀 pozdrawiam

   • Jestem kobietą, Panie Michale – Pana tłumaczenie jest super, ale większość kobiet i tak nie zrozumie. Myślę, że ona po prostu NIE myślała.

    • Widocznie większość kobiet nie rozumie podstawowej zasady – włączając się do ruchu w razie zdarzenia winny jest ten kto się włącza. Nawet gdyby nie była zmieniona organizacja ruchu a szambowóz złamałby przepis jadąc na wprost po zjeździe na stację i martwym polu, to i tak winna byłaby wyjeżdżająca ze stacji. Kierujący szambowozem mógłby zostać conajwyżej ukarany mandatem za łamanie przepisów i ewentualnie zostać uznanym współwinnym, ale to on naprawiłby sobie część uszkodzeń z OC kobiety. Zadada ograniczonego zaufania przy włączaniu się do ruchu czy zmianie pasa ruchu.

 3. jeśli nie rozumie swojej winy to

  Zabranie prawka na 3 miesiące, a potem egzamin w wordzie

 4. Pytanie na którym pasie doszło do kolizji, bo wyjazd ze stacji jest oddzielnym pasem, ograniczonym linią ciągłą od pozostałych także to ciężarówka złamałaby przepisy i wjechała nieuprawniona na pas do wyjazdu ze stacji.
  Także wszystko zależy od tego gdzie rozegrała się akcja

  • Zaraz przy wyjezdzie ze stacji jak widać na załączonych obrazkach. Szambonurek zatrzymał się o wiele dalej. Pani cofać raczej by nie dała rady.
   Może ktoś wytłumaczy, jakie znaczenie ma dawna organizacja ruchu? Kiedyś chłop pańszczyznę odrabiał…..

  • Był oddzielnym pasem. Z wiaduktu na Mełgiewskiej nad Tysiąclecia bardzo dobrze można to sobie zobaczyć z innej perspektywy. Znaki, znaki, znaki a nie żałosna jazda na pamięć.

 5. Już tłumaczę, wcześniej nie było namalowanych żółtych strzałek do jazdy na wprost na skrajnym prawym pasie. Stąd kobita twierdzi, że to nie jej wina, gdyż w jej mniemaniu i wg. dawnego oznakowania tej ciężarówki w ogóle tam nie powinno być. Niemniej jednak nawet przy dawnym oznakowaniu byłaby to jej wina. Wyjeżdżając na drogę masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa wszystkim. Tym jadącym prawidłowo i nie, choćby jechali nawet pod prąd. Jedyne w czym te żółte strzałki uratowały ową panią to utrata PJ przy jej argumentacji.

  • Albo jechala Ela albo Ania a najprawdopodobniej Kasia… I LUB pozdrawiam sekutnice…nigdy nie ich wina!

 6. Bardzo jej dobrze.

 7. Coś mi w tej kolizji śmierdzi na kilometr.

 8. dla sprawczyni natychmiastowa kara w postaci natychmiastowego wylanja gówna do jej wnętrza pojazdu

 9. Patrząc na zdjęcie to sam bym się wpakował pod ciężarówkę. Paski, nie paski ale linia ciągła przy wyjeździe ze stacji. I na pierwszy rzut oka wygląda na bezkolizyjny pas wyjazdowy ze stacji !!

 10. Szkoda, że szambo się nie wylało.

 11. Pewnie że nie jej wina ,ten z szambowozu za szybko jechał ,a ona przecież zawsze „zdąża „…wstyd i zenada wypierać się własnej winy w tak oczywistej sprawie

 12. Szkoda ze się tej paniusi to szambo do środka nie wlało ..może by zmądrzała a nie idzie w zaparte mimo ewidentnej swojej winy

 13. Naczytała się kobieta specjalistek od samochodów ciężarowych w typie upośledzonej feministki Lu i wyszło jej ze ma pierwszeństwo. Wstyd jak cholera, kłócić się w tak oczywistej sprawie.

 14. Aaron Fleischman

  Jakaś kobieta bardzo musiała Cię skrzywdzić, że tak ich teraz wszystkich nienawidzisz i jeszcze podszywasz się pod jedną z nich, by nikt nie pomyślał, że zwykły z Ciebie frustrat i mizogin.

  • Ależ ja niestety JESTEM kobietą
   Tylko tym się różnie od takich kobiet jak np. Lu czy Ty ze PATRZĘ i potrafię wyciągać RACJONALNE wnioski.
   Jak coś jest białe potrafię napisać ze jest białe… A nie bezsensownie bronie kobiet skoro na co dzień użeram się na drodze z takimi jak ta z artykułu…Unikając kalectwa albo czasem i śmierci…
   I mylisz się pisząc o WSZYSTKICH kobietach. Mam kilkanaście wspaniałych koleżanek (świetnych kierowców zawodowych) które mają podobne zdanie. Każdy kto jeździ więcej niż 50km dziennie widzi co wyprawiają baby na drodze… To nie ja mam tutaj problem „podszywając się” pod przedstawiciela innej płci 😀

   • Nigdy bezsensownie nikogo nie bronie, jedynie nie zgadzam się na obrażanie kobiet dla zasady, tylko dlatego, że są kobietami. Jak niestety jesteś kobieta to idź powiedz mamie o tym niezadowoleniu ze swojej płci, będzie zachwycona. Lżenie kogoś ze względu na płeć jest skrajna głupotą. A pisanie o kobietach jako mordercach na drodze to już bez komentarza. Chwilę wcześniej piszesz o wspaniałych kierowcach koleżankach. Jest to co najmniej dziwne, że w twojej firmie zebrało się kilka kobiet pracujących jako kierowcy ciężarówek, nie jest to zawód popularny wśród kobiet. Albo konfabulujesz albo masz problem z zaakceptowaniem swojej płci. Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek w komentarzu usprawiedliwiała czyjeś błędy, wszyscy je popełniają zawodowi kierowcy też. Nawet na tym portalu opisano kiedy w wyniku wypadku autokaru zginały dwie osoby. Nie wiem po jakich jeździsz drogach i gdzie tak walczysz o przeżycie i gdzie tak użerasz z tymi kobietami na drodze. Nic do Ciebie nie trafia udajesz, że nie ma innych zdarzeń na drodze tylko te z udziałem kobiet masz tylko jeden cel, obrazić koga się da, to smutne że tylko tak możesz podnieś swoja samoocenę. Na koniec pisz co chcesz do mnie ja i tak nigdy nie zaakcentuję takiego hejtu tylko dla hejtu. Komentarze jakie piszesz też świadczą o osobie, która je wystawia.

 15. Aaron Fleischman

  Na jednym odcinku „Stop drogówka” była przedstawiona analogiczna sytuacja – kobieta wyjeżdżała ze stacji paliw i zderzyła się z innym pojazdem. Tłumaczyła, że to ona miała pierwszeństwo, bo „reguła prawej ręki”.

  • Bardziej żałosne są tłumaczenia w „uwaga pirat” w stylu „pomarańczowe było”, albo ostatni hit „nie jeżdżę na czerwonym, głębokie żółte było – a kiedy jest czerwone? – jak świeci się z 5 sekund”. K*** za takie coś to powinni ryj na maskę rzucać i na oczach kierującego prawko przecinać. Od kiedy to żółte jest drugim zielonym?
   Ale co do „stop drogówka” to zgadzam się – niektóre tłumaczenia są tak żałosne, że pasowałoby kwity zabrać.

 16. Beszczelna baba bez cna honoru i przyzwoitosci …na szczęscie i ten przypadek jest tak ewidentny ze jej przyznanie się do winy i tak nie jest tu potrzebne …gorzej jak by był mniej oczywisty wtedy lepiej było by mieć rejestrator

 17. Baby są jakieś inne, ale faceci to też nieźli psychopaci i troglodyci na polskich drogach. Społeczeństwo zdziczało i czuje się bezkarne, bo policja poza staniem w krzakach, akcjami trzeźwość i jeżdżeniem do kolizji praktycznie nie reaguje na to co dzieje się na drogach. Dlatego mamy taki dziki zachód na drogach.

 18. Jedzcie na miejsce zdarzenia i popatrzcie na znaki poziome a dopiero wtedy oceniajcie.

 19. akuku ..a ty co ? też zwolennik wymuszania przy wyjezdzaniu ? …nawet jakby tam przy wyjezdzie bylo napisane „jedz śmialo ” ,to zanim bym wyjechał to bym ustąpił pierszeństwa wszystkim poruszającym się drogą na którą mam wyjechać ..bo kazdy kierowca wie że wyjezdzajac na droge główną mamy ustąpić pierszeństwa

 20. nie jestem żadnym zwolennikiem wymuszania , tylko zobacz że masz podwójne oznakowanie poziome. Raz linie białe i dwa pasy na wprost a obok ( ważniejsze) linie pomarańczowe pokazujące trzy pasy do ruchu na wprost. Dla niedoświadczonych kierowców trochę to problemu robi i nie raz mi też tam pierwszeństwo wymuszali

  • Miasto mogłoby się postarać o usunięcie starego oznakowania, bo to nie jest rozwiązanie tymczasowe, tylko na stale, więc nie powinno być zrobione na odpier*** za pomocą żółtych linii tymczasowych. A na wyjeździe ze stacji przynajmniej powinna być tabliczka „zmiana organizacji ruchu” i znak stop dający do myślenia.

 21. Jak ktoś nie rozumnie jak do tego doszło a sprawca kobieta jest winna w 100% to niech sobie zrobi wycieczkę w te okolice i poogląda co i jak…a potem niech usunie swoje głupoty tutaj pisane palcem po klawiaturze i napisze sprostowanie o treści–NIE WIEDZIAŁEM A GŁUPOTY PISAŁEM…

 22. @akuku chyba na muniu.

 23. Szambowóz to e60 535d pacjenta z Dysa a ta Scania to pojazd asenizacyjny jak się nie mylę. Drobny szczegół ale zawsze coś

 24. OSRAM i wszystko jasne

  Ślady kolizji w tym miejscu pokazują, że tam SCANIA mogła znaleźć się tylko podczas wyjazdu ze stacji paliw a z treści informacji wynika, że tak nie było i SCANIA w tym miejscu nie powinna jechać na wprost.

 25. Od Lu to się od…. napisz o swoich kolegach zawodowych kierowcach autobusów, ostatnio spejaliizują się z wypadkach z wieloma ofiarami. Z ciebie zawodowiec jak z koziej d. trąba.

 26. Drodzy komentatorzy żeby rozwiać wasze wszelakie wątpliwości czy Scania mogła jechać czy nie to powiem wam tak że mogła jechać nawet bokiem nawet pod prąd po wysepkach po zeberkach przepis jasno brzmi osoba wyłączając a się do ruchu ma zrobić to bezkolizyjnie i zachowaniem ustąpienie pierszeństwa pojazdim poruszajacym sie na drodze z pierwszeństwem i koniec.

 27. Nic dziwnego. G.. ciągnie do swego.

 28. I tacy ludzie jak to babsko mają prawo jazdy?! Najwyższy czas skończyć z dawaniem prawka za loda! Egzaminator i instruktor tego babska pod sąd !

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7948zł 0.98%
  • GBP 4.97zł 0.4%
  • EUR 4.2894zł 0.06%
  • CHF 3.8079zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  „Grzesiu czego ty nie śpisz”. Spotkanie leśniczego z niedźwiedziem (wideo)
  Fotograficzne podsumowanie roku 2018 w Porcie Lotniczym Lublin (wideo)
  Spadł z motoroweru przed nieoznakowanym radiowozem (wideo)
  Wjechała rowerem na przejście. Po chwili doszło do potrącenia (wideo)
  Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Rzeszowie. Nagranie z monitoringu (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Zaproszenie na koncert zespołu Hunter. Weź udział w konkursie, wygraj płytę z autografem!
  W Lublinie odbędzie się spektakl Sztukmistrze – program SPEKTRUM. Mamy dla Was bilety!
  Zadbaj o swój rozwój – przyjdź na Dni Kariery®!
  Podczas meczu Motoru Lublin z Avią Świdnik odbędzie się zbiórka dla Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Lubelski Animals”
  Znajdź wymarzone lokum na Targach Mieszkań i Nieruchomości
  x

  Szanowny Czytelniku!

  Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

  Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

  Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

  Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

  Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

  Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

  Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

  Kto jest administratorem danych osobowych?

  Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

  Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

  Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

  • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
  • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

  Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

  Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

  Twoje prawa

  Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

  Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

  * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.