690 680 960

Wjechała pod prąd na obwodnicę, czołowo zderzyła się z audi. Kilkudziesięciominutowa akcja ratunkowa (zdjęcia)

Po raz kolejny wjechanie pod prąd na drogę szybkiego ruchu doprowadziło do groźnego w skutkach wypadku. Ranne zostały trzy osoby. Ich uwalnianie z rozbitych pojazdów trwało kilkadziesiąt minut.

73 komentarze

 1. Wieśniaki do pks-ów jestescie zagrozeniem dla społeczeństwa

 2. Mistrzyni lewego pasa.
  Często kierowcy z „prowincji” jeżdżą lewym pasem pomimo ze prawy jest wolny
  Ponoć nie honor jechać prawym….
  Jak zgonisz takiego na prawy to mijasz go a on wraca znowu na lewy!!!!!!!!!!!

  • Co by zmieniła sytuacja, gdyby w tym wypadku kierowca poruszał się prawym pasem?
   Babka jechała POD PRĄD!

 3. Dobra ,ja rozumiem że można pomylić wjazd i żle wjechać ..ale w ząden sposób nie rozumiem jak można się zderzyć czołowo z kims jadącym z przeciwka ….To te auta nie miały hamulców ? Przednie szyby były zamalowane farbą ? czy może kierowcy byli niewidomi ? bo ja nie widze innej możliwosci

  • Czysto hipotetycznie – Jedziesz sobie ekspresówką jak co dzień od „X” czasu,120km/h (albo i szybciej), nagle z naprzeciwka wyskakuje Ci rozpędzone auto, które jedzie z Tobą na czołówkę. „To te auta nie miały hamulców? (…) czy może kierowcy byli niewidomi?”, no sorry… Droga ekspresowa / autostrada to miejsca, gdzie raczej nie spodziewasz się, że ktoś rozpędzony zaraz Ci wyskoczy na czółko, więc nawet hamując raczej nie unikniesz zderzenia.

  • Dokładnie widać na zdjęciach, że wydarzyło się to na zakręcie. Powiedz mi ile kierowcy mieli czasu na jakąkolwiek reakcję? Dwie sekundy? Licząc przy 100km/h auto pokonuje niecałe 30m w jedną sekundę. Czas reakcji kierowcy do rozpoczęcia hamowania to około 1,5sekundy, w tym czasie auto przejedzie 40-50m. Do rozpoczęcia hamowania. Do całkowitego zatrzymania kolejne 30-40m licząc że droga jest sucha. Po zdjęciach widać, że jest mokro. Dodaj sobie te same wartości dla auta jadącego z podobną prędkością z naprzeciwka. Jeżdżę tędy bardzo często, w tym miejscu jest już ograniczenie do 70km/h ale z tą prędkością (jeżeli nie wyższą) jeżdżą w tym miejscu jedynie ciężarówki i eLki

 4. Monia ,skoro już ktoś udzielał pomocy ,to po kiego te 15 samochodów które jak piszesz „mialy misję przejechac ” miało sie tam zatrzymywać i robić sztuczny tlok i zamiesznie ? Według ciebie wszyscy powinni się zatrzymać i udzielać pomocy ? niby jak to mialo by wygladać ? kilkanascie czy kilkadziesiat osób lata z apteczkami ?

 5. endriu–to ona napewno nie rodziła tylko się wycielała”?

 6. prawie juz 40 lat temu instruktor na kursie PJ mówił mi „spodziewaj sie niespodziewanego” co ilustrował nagłym szarpnięciem kierownicy (a przecież ja prowadziłem). I dzięki temu do dzisiaj szczęśliwie jeżdżę po różnych drogach. A te rozjazdy koło Piask faktycznie łatwo pomylić

  • Jeśli faktycznie łatwo pomylić to dla własnego i innych bezpieczeństwa oddaj prawo jazdy. Od przystanku poprzez przejście dla pieszych do początku eski jest podwójna ciągła. I znak C-9: nakaz jazdy z prawej strony znaku, przed samym wjazdem na dwupasmówkę. Już nie mówię o P21 (powierzchnia wyłączona)

 7. Szkoda niewinnych ludzi którzy przez kierowcę (jeśli wogole można nazwać tak kogoś kto popełnia takie błędy) nie wrócili do domu . Katagoryczny zakaz prowadzenia pojazdów dla tej pani. Powstaje pytanie jak ona zdała egzamin na prawo jazdy??? Układy ukladziki?

 8. BARDZO MOCNE TE AUDI A6 C6 NICZYM PANCERNIAK A TAKIE HYUNDAIE ROBIONE Z KARTONU ?

 9. wjazd od strony Chełma na obwodnicę jest dość specyficzny na zakręcie i do tego zjazd na dolne rondo Piaski Wschód , jestem miejscowy i w nocy naprawdę sprawia to czasem problemy, a obcy kierowca, prędkość, chwila nieuwagi i tragedia gotowa,
  tak więc nie linczujcie sprawcy tylko spójżcie trzeżwym okiem na to miejsce.

  powodzenia

  • Jak dość specyficzny? To jest normalny wjazd na expresówke. Co Ty człowieku w ogóle pleciesz. Trzeba być imbecylem żeby tam wjechać na lewy pas. A zjazd na rondo jak każdy normalny zjazd w Polsce. Proponuję trochę pojeździć dalej jak po podwórku.

 10. KOL Borys obwodnica pisak nie była projektowana 20 lat temu tylko dużo póżniej .A że ktoś nie zna podstaw prawa o ruchu drogowym i na zakręcie który tam jest linii podwójnej jedzie pod prąd!!!!!!! zero komentarza..

  • Obwodnica Piask została oddana do użytku jesienią 2004 roku, czyli mamy już 15 lat. Dodać ze 3 lata budowy to już 18. A ówcześnie nie było obecnego systemu „zaprojektuj i zbuduj” więc projekt spoko sprzed 20 lat.

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.25%
 • GBP 5.0557zł 0.41%
 • EUR 4.3494zł 0%
 • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas