690 680 960

Wjechała na skrzyżowanie pomimo jadących na sygnale pojazdów uprzywilejowanych. Zderzyła się z karetką (zdjęcia)

Kolejny wypadek na ulicach Lublina. Tym razem z drugiej strony miasta miało miejsce zderzenie karetki z autem osobowym. Na miejscu pracują policjanci, są utrudnienia w ruchu.

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 12:30 na ul. Kunickiego w Lublinie. Na skrzyżowaniu z Zemborzycką zderzyły się dwa pojazdy: samochód osobowy i karetka pogotowia ratunkowego. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstepnie ustalono, karetka jechała z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi w kierunku szpitala na ul. Abramowickiej. Dodatkowo była konwojowana przez radiowóz. Jednak kierująca renaultem kobieta, która wyjeżdżała z ul. Zemborzyckiej, wjechała na skrzyżowanie gdyż miała zielone światło. W wyniku tego doszło do zderzenia karetki z kierowanym przez nią autem.

W wypadku poszkodowane zostały dwie osoby, na szczęście nie odniosły one poważniejszych obrażeń ciała. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Występują duże utrudnienia w ruchu.

(fot. lublin112, nadesłane Ewelina, Artur, Grzegorz)

65 komentarzy

  1. Szkoda kierowcy karetki ale przepisy mamy chore. Niby ma pierwszeństwo ala ma zachować szczególną ostrożność i jak coś się stanie to wina uprzywilejowanego. A inny pojazd ma umożliwić przejazd ale gdy tego nie zrobi to i tak nie jego wina. Przepis samo wykluczający się.

  2. Kierowcow osobowek tez powinny obowiazywac badania lekarskie. Mielibysmy duzo bezpieczniejsze drogi jakby geriatria itp kozystali z taxi lub komunikacji publicznej

  3. Nic się nie zmieni na lepsze,jeśli mamy take mądre babę w niebieskim ścigaczu i to nie jej wina ,dziwny to kraj tą polską ,gdzie w ogóle może być dopuszczona wina karetki ,baba nie widziała i nie słyszała karetki i policji

  4. A jak jest taki dramat, że jest epidemia ,to można pomyśleć , że może jechać i 100 samochodów jeden za drugim na sygnałach wszelakich,a nie tylko jedna policja

  5. Kobieta ma zawsze pierwszeństwo.

Kursy walut

  • USD 4.3258zł 0.01%
  • GBP 5.3609zł 0.19%
  • EUR 4.716zł 0.18%
  • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas