Środa, 19 czerwca 202419/06/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechał w dwa auta i zaczął uciekać, wpadł po pościgu. Kierowca toyoty jeździł bez uprawnień (zdjęcia)

Kolejny kierowca przewozu osób narozrabiał na ulicach Lublina. Tym razem rozbił dwa inne auta i usiłował uciec. Wpadł po pościgu. Okazało się, że nie miał prawa jazdy.

Do zdarzenia doszło w piątek na al. Tysiąclecia w Lublinie. Na wysokości hali Nowa zderzyły się trzy samochody osobowe. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący toyotą mężczyzna wjechał w znajdujące się przed nim auta. Uszkodził peugeota i volvo. Następnie nie interesując się losem poszkodowanych zaczął uciekać z miejsca zdarzenia.

Jeden z kierowców ruszył za nim pościg, w międzyczasie powiadamiając o wszystkim policję. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy na ul. Lubartowskiej, w pobliżu skrzyżowania z ul. Obywatelską.

Badanie alkomatem wykazało, iż kierowca toyoty był trzeźwy. Okazało się jednak, że nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami. Niebawem zostaną mu przedstawione zarzuty i odpowie on za swoje zachowanie przed sądem. Będzie też musiał pokryć koszty naprawy wyrządzonych przez siebie szkód.

Wjechał w dwa auta i zaczął uciekać, wpadł po pościgu. Kierowca toyoty jeździł bez uprawnień (zdjęcia)

fot. lublin112.pl

Wjechał w dwa auta i zaczął uciekać, wpadł po pościgu. Kierowca toyoty jeździł bez uprawnień (zdjęcia)

fot. lublin112.pl

Wjechał w dwa auta i zaczął uciekać, wpadł po pościgu. Kierowca toyoty jeździł bez uprawnień (zdjęcia)

fot. lublin112.pl

Autor: redakcja

42 komentarze

 1. Tydzień temu w niedzielę jechałem do pracy i niestety żałuję że nie zmieniłem przewoźnika pan taksówkarz podchmielony piwko obok drążka zmiany biegów kto takich przyjmuje do pracy w dodatku nasz rodak szok.

  • boltusiowy odszczepieniec

   i co bolciarzu myślisz, że karma cię nie dosięgnie ? Nie jeden już tu komentował przeciwko swojemu narodowi liżąc du*ę zachodnim firmom, które dają grosze i teraz ma problemy. Nie wymyślaj, tylko weź się chłopie za uczciwą pracę, bo sam dobrze wiesz, że żeby zarobić na tych boltach i uberach to trzeba dym*ć po 16 godzin na dobę. Nie obrażaj lokalnych kierowców, bo to porządni ludzi, a ciebie by tam nigdy nie przyjęli. Także daj sobie spokój z tym boltem i poszukaj sobie normalnej pracy

 2. Kiepy smród 30-letnie auto taksówkarz lubelski

  • Prędzej w boltach jeżdżą stare rumple, poobijane z każdej strony szroty, poklejone taśmą na szybko, żeby zderzak nie odpadł hahahahahahah kto do tego wsiada ?

  • Często boltem albo uberem zapłacisz 2x lub 3x drożej od najlepszej firmy taksówkowej w Lublinie. Różnica jest w jakości przejazdu i bezpieczeństwie. Wypadki w najlepszej firmie TAXI z Lublina tzw. czwórki NIE zdarzają się w ogóle ! kierowcy to zawodowi, urodzeni w Lublinie kierowcy z wieloletnim doświadczeniem, własnym samochodem, własną licencją, znający Lublin, jak własną kieszeń. Niech każdy zdecyduje która firma mu odpowiada i ile to kosztuje. Pozdrawiam, miłego dnia dla wszystkich

 3. codziennie coś nowego z pseudo taksówkarzami kiedy w końcu ktoś zrobi porządek

 4. Widzę, że większość komentujących to sami eksperci 🙂
  Przepisy zmieniły się w ubiegłym roku.
  Nawet ci, którzy mieli już podpisane umowy musieli do 1 października 2023 osobiście przyjść do biura i przynieść oryginały wymaganych dokumentów.
  W ramach zmian tych przepisów od 17 czerwca 2024 roku wszyscy, którzy będą chcieli pracować jako kierowcy w firmach świadczących usługi przewozu osób, będą musieli mieć polskie prawo jazdy.
  Kary dla przedsiębiorców pośredniczących w przewozach oraz osób wykonujących przewóz z naruszeniem przewidzianych obowiązków wzrosły do 1 mln zł.
  Oczywiście taka wysoka kara pewnie w jakichś drastycznych naruszeniach.
  Ale przykładowo nieokazanie i nieudostępnienie do kontroli urządzenia, na którym zainstalowana jest aplikacja mobilna to 12 tysięcy zł.

  Wprowadzono obowiązek (określono w jaki sposób) weryfikowania czy przewóz wykonuje osoba, której to zlecono.
  Kary za nie wykonywanie takiej weryfikacji są już znaczne.
  Firmy będą mogły przechowywać i przetwarzać informacje o kierowcy przez 5 lat od końca roku kalendarzowego, w którym zakończono współpracę.
  Jest to o tyle ważne, że takie firmy będą mogły wymieniać się takimi danymi.

  Czy to wszystko rozwiąże problem?
  Oczywiście, że nie…
  Pomimo kar zawsze będą tacy, którzy „wspólnikowi” będą przekazywać urządzenie z aplikacją.
  Zawsze znajdą się kierowcy, którzy utracili prawo jazdy.
  I niestety pomimo kar zawsze znajdą się tacy, którzy wsiądą za kierownicę pod wpływem alkoholu.
  Znane były przypadki kierowców komunikacji miejskiej, którzy trzeźwi wyjechali z zajezdni a alkohol spożywali na pętli końcowej w przerwie między kolejnymi kursami.

 5. nie jestem rasista, nie mam nic do rasistow

  codziennie widzę, jak bracia, mekambe i naćpani małolaci w boltach czynią cuda i łamią prawa fizyki na lubelskich drogach. i co? i nic. każdy wie i nie zmienia się nic. gdzieś tam wcześniej kolega prawde napisał o układach, układzikach. niestety współczesnym światem rządzi pieniądz, a cnota i honor to pojęcia ze słownika wyrazów obcych, co widać na każdej płaszczyźnie życia.

  • Dobrze prawisz. Święta prawda. Tylko degeneraci, bankruci i/lub patologia korzystają z usług tych aplikacji. Taki śeiat

Dodaj komentarz