Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechał na tory, po chwili zamknęły się zapory (zdjęcia)

Wczoraj na przejeździe kolejowym w Miłocinie doszło do groźnie wyglądającej sytuacji drogowej. Kierowca toyoty wjechał na przejazd kolejowy, pomimo nadawanego sygnału oraz opuszczających się zapór.

Wczoraj po południu na drodze wojewódzkiej nr 830, na trasie Lublin – Nałęczów doszło do groźnie wyglądającej sytuacji drogowej. Kierujący pojazdem osobowym marki Toyota wjechał na przejazd pomimo nadawanych sygnałów, a następnie utknął za zamykającymi się zaporami.

Pamiętajmy, że w przypadku, gdy nie ma możliwości zjazdu z przejazdu – nie powinniśmy na niego wjeżdżać. Natomiast, gdy utkniemy na przejeździe między zamkniętymi rogatkami – powinniśmy bezzwłocznie staranować rogatkę. Rogatki posiadają specjalne bezpieczniki, które pękają w kontrolowany sposób.

Gdy nasze auto zostanie unieruchomione na torach wskutek awarii, należy jak najszybciej z niego wysiąść wraz ze współpasażerami i skorzystać z żółtej naklejki, którą znajdziemy na napędzie rogatkowym od strony torów.

Dodatkowe informacje umieszczone są na wszystkich przejazdach. Znajdują się od wewnętrznej strony krzyży św. Andrzeja lub na obudowach napędów, do których umocowane jest ramię rogatki. Każda naklejka posiada trzy ważne numery. Pierwszy to indywidualny numer przejazdu kolejowo-drogowego. Drugi to numer alarmowy 112, który należy wybrać w przypadku zagrożenia życia. Operator 112 po podaniu numeru skrzyżowania będzie w stanie precyzyjnie określić gdzie należy wysłać pomoc. Ma także możliwość szybkiego łącza z kolejarzami, którzy mogą wstrzymać ruch pociągów na linii. Trzeci numer to numer awaryjny, na który można zgłaszać usterki.

 

Wjechał na tory, po chwili zamknęły się zapory (zdjęcia)

 

Ku przestrodze, kompilacja nagrań z przejazdów kolejowych

(fot. nadesłane, wideo PKP Polskie Linie Kolejowe SA)

15 komentarzy

  1. Ci ludzie tak na serio czy na pokaz ,zawsze ale to zawsze czy to przejazd ze światłami czy szlabanami ,czy znakiem stop poprostu trzeba zachować szczególną ostrożność .

  2. Za wjazd na przejazd pomimo nadawanych sygnałów powinno być traktowane jak jazda na bani zabierać kwity bez wyjątku bo skoro nie rozpoznaje kolorów to nie nadaje się do jazdy.

Z kraju

Sport