690 680 960

Wiosenny spacer po Muzeum Wsi Lubelskiej

Słoneczna pogoda zachęciła w sobotę wiele osób do aktywnego wypoczynku. Część z nich postanowiła odwiedzić Muzeum Wsi Lubelskiej. My także byliśmy w poszukiwaniu wiosennych widoków.

Muzeum Wsi Lubelskiej jest malowniczo położone w dolinie rzeki Czechówki. To jeden z największych skansenów w Polsce. Prezentuje kulturową różnorodność województwa, dzięki połączeniu bogatej kolekcji architektury i eksponatów.

W sposób kompleksowy gromadzi przedmioty związane z dawnym życiem wsi, dworów oraz miasteczek, ale też utrwala wiedzę na temat zwyczajów, obrzędów, tradycji i codziennej pracy ludzi minionej epoki. Zachęcamy do odwiedzin, zwłaszcza 14 maja. W skansenie odbędzie się wtedy Dzień Wiatraka.

Podczas muzealnego wydarzenia można będzie zwiedzić wnętrze 98-letniego młyna wietrznego. Wiatraczni młynarze zaprezentują wybrane prace przygotowujące zboże do przemiału (oczyszczanie ziarna w wialni), ważenie i transport zboża, a także prace ciesielskie i naprawcze. W tym dniu zaprezentowana także będzie „droga do chleba” – goście Muzeum będą mogli poznać wybrane prace gospodarskie związane z przetwórstwem zboża i tajniki wypieku podpłomyków i chleba.

2017-05-06 21:38:19
(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

  1. PIĘKNIE

  2. Ten skansen jest cudowny! I tyle się tam dzieje… Wszystkich gości spoza Lublina tam prowadzę i każdy jest zachwycony. Duże brawa dla pracowników.

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin