Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024
690 680 960
690 680 960

Zobacz budowę połączenia ul. Muzycznej z ul. Stadionową (nagranie z drona)

Zachęcamy do obejrzenia nagrania z drona budowy połączenia ul. Muzycznej z ul. Stadionową. Już wkrótce na Bystrzycy pojawi się nowy most. Film przesłał nam nasz Czytelnik Dariusz.

Ulica Muzyczna będzie mieć 757 m długości i zacznie się na przedłużeniu ul. Stadionowej w rejonie Areny Lublin, zaś z drugiej strony połączy się ze skrzyżowaniem ul. Narutowicza, ul. Nadbystrzyckiej i ul. Głębokiej. W ramach tej inwestycji powstanie nowy most na Bystrzycy. Będzie to ulica jednojezdniowa, z czterema pasami ruchu, z których dwa skrajne będą przeznaczone dla transportu zbiorowego. Wartość inwestycji to 42 mln złotych.

 

2016-02-20 17:04:36
(fot. wideo Dariusz Gogacz)

27 komentarzy

 1. Witam może ktoś podać nazwę użytej piosenki w tle ?

 2. nareszcie cos normalnego,bo już na tych pijanych pseudo kierowców chce mi się wiadomo co.

 3. Ciekawe czy operator drona miał uprawnienia i czy lot był zgłoszony i miał zgodę FISu… Wszak odbywał się w CTR lotniska Lublin… Jeżeli nie to ktoś może mieć problemy…

  • Kolejny mądrala . Operator jak widać leciał bezpieczną wysokością. jakieś 25 metrów wysokości . Nikomu nie stwarzał zagrożenia. . Tylko krytyka , kablowanie .Pozdrawiam Pilota Zabawki . Bo tak można nazwać małego drona

  • Zawiść ludzka że ktoś ma pasje

   • To nie zawiść. Ja też mam pasję. Tylko nie chciałbym żeby moja pasja realizowana zgodnie z litera prawa została „zabita” dosłownie, przez kogoś kto tego prawa nie zna… To podobnie jak Ty jedziesz droga z pierszenstwem, wyjeżdża ktoś z podprzadkowanej, jest buuuum… I ten ktoś jest niewinny bo nie wiedział że ma ustąpić… Nie życzę Ci tego. Pozdrawiam

    • Lot był zgłaszany z terminami zapasowymi. Maszyna była cały czas w zasięgu wzroku (VLOS). Dron jest ubezpieczony. Tak jak wyżej ktoś napisał – było to na bardzo małej wysokości. Nie leciałem nad ludźmi ani nad samochodami. Nic z tego nie mam że latam. Tylko przyjemność. Koszty sprzętu są duże a nikt za materiały mi nie płaci… Natomiast Tobie mogę współczuć Twojej – jak to nazwałeś „pasji”. Dla mnie pasjonat cieszy się z tego że ktoś inny ma podobne zainteresowania a nie hejtuje…

     • Pan Cieć z alei lubartowskich w Mieście Inspiracji k/Świdnika

      Zrobiłeś dobrą robotę HEX680 – nie przejmuj się zawistnikami i wnukami dawnych „bohaterskich ormowców (podp…lanie to rodzinny nawyk).
      Twój filmik zarchiwizowałem sobie „dla potomnych” i jak nie będziesz miał nic przeciwko prześlę do syna w Stanach.

     • No i „pasjonat” JA się coś uciszył 🙂 chyba się aż argumenty skończyły, oczytał się w Wikipedii o lotach UAVO i chciał zaskoczyć a tu zonk 🙂 Pozdrawiam HEX680. Ciekawe czy jak wstawiają zdjęcia lotnicze to wypytuje czy mieli zgodę na lot w CTR.

     • pozazdrościć wzroku sokolego… od sprzed stadionu do początku ul. Muzycznej 🙂

   • Ja= Adrian ? przyznaj się ?

  • miał brązową odznakę klubu modelarzy, he i dyplom za sklejenie samolotu (bez malowania).

 4. pycha, morowo

 5. Misael Gauna – Paradise

 6. czyli się nie da przejść :/

 7. Jeszcze jakby przebudowali Głęboką między Sowińskiego, a Narutowicza to już by było całkiem miodzio 🙂 Inwestycja robi wrażenie. Lublin jest super!!!

 8. A ja pół roku temu jak wybudowali stadion, zaaferowany, że będzie i most na Bystrzycy, pojechałem od strony Muzycznej w kierunku stadionu. Byłem przekonany, że most już jest, a że było ciemno to dopiero znaki tuż przed rzeką mnie doinformowały 😀

 9. Po co wybudowali zjazd do parku ludowego jak tam nawet parkingu nie ma?

 10. Zastanawiające, po co rozorali ścieżkę rowerową. Sama końcówka tej części budowy, nie widac żeby tamtędy jakiś ruch leciał. Pewnie ot tak, żeby czasem rowerzysta czy wegetarianin nie skorzystał.

  • Panie Stefanie, to wynika janormalniej z technologii budowy. Żeby wybudować most trzeba dostępu z dwóch stron ciężkiego sprzętu 🙂 Poza tym Wykonawcy przekazuje się teren budowy i on tam rządzi. Ja tam bym nie chciała, żeby obcy mi się kręcili pod dźwigami za których formlanie ponoszę odpowiedzialność. A Pan?

   • Droga Nel, rzecz w tym że dzień w dzień tam jeździło, biegało i chodziło sporo ludzi. I do momentu rozpoczęcia prac bezpośrednio na brzegach rzeki można było umożliwić ten ruch. Ale oczywiście wygodniej jest ogrodzić wszystko, celowo zdjąć asfalt mimo że bezpośrednie prace w tym miejscu będą za miesiąc lub dwa. A wystarczyłoby wprowadzić odpowiednie zapisy w SIWZ do przetargu i wykonawca by przejazd zapewnił. Teraz część ruchu rowerowego przeniosła się na Nadbystrzycką i Narutowicza. Póki co nie ma to dużego wpływu na ruch samochodowy (w tym komunikację), ale zobaczymy co będzie jak zrobi się cieplej. I co będzie latem.