Włodawa: Kradł, a łupy zanosił na skup złomu

Włodawscy policjanci zatrzymali sprawcę dwóch włamań. Mężczyzna skradzione rzeczy zaniósł na skup złomu.

W minioną środę do włodawskiej komendy zgłosił się 60-letni mężczyzna z informacją, że ktoś włamał się do jego domku letniskowego we Włodawie. Sprawca zabrał dwie butle turystyczne z gazem, palniki oraz naczynia kuchenne. Poszkodowany wycenił straty na 890 złotych.

– Kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę włamania. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Włodawy, który w chwili zatrzymania znajdował się pod znacznym działaniem alkoholu. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie – informuje st.post. Elwira Tadyniewicz z włodawskiej Policji.

Mundurowi ustalili, że 35-latek na początku grudniu włamał się również do przyczepy kempingowej w Okunince, skąd ukradł wiertarki, piły i inne narzędzia o łącznej wartości 590 zł. W obydwu przypadkach policjanci odzyskali znaczną część skradzionego mienia.

– Wczoraj 35-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Przyznał się do dokonania obydwu włamań i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Tłumaczył się, że kradł, by później sprzedać łupy na złomie. Jako motyw swojego postępowania podał złą sytuację materialną – dodaje st.post. Elwira Tadyniewicz.

Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

2016-02-20 17:33:34
(fot. Policja Włodawa)

Zobacz również

8 komentarzy

  1. Skok życia.

    • To jest nasze prawo, pijakom do 10 lat ! ! ! Ale policjantowi który po pijaku zabił dziewczynę na przejściu i uciekł dać 2 lata to za dużo.

    • to był Włodawski Łowca Czajników 😀

  2. Na kieliszek chleba to trzeba zarobić a nie iść na łatwiznę. W ramach odsiadki będzie miał przymusowe leczenie choroby alkoholowej. Może ten 35-latek z tego skorzysta i wyjdzie jeszcze na ludzi. Przeszkodzić w tym może jedynie Wysoki Sąd dając zawiasy.

    • Skorzysta w ten sposób że dostanie rentę alkoholową i dalej będzie chlał tylko już nie za kradzione, a „swoje” pieniądze na które sobie „zapracował”

  3. tą srebrną zastawę powinien zanieść do jubilera

  4. jak gość obszedł zabezpieczenia w pałacu w Kozłówce?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu