Sobota, 02 marca 202402/03/2024
690 680 960
690 680 960

Pozował do zdjęcia, urwał głowę figurce zakonnika

Włodawscy policjanci poszukują sprawcy zniszczenia figury przedstawiającej wizerunek Ojca Paulina. Zabezpieczono nagranie z monitoringu, na którym widać jak podczas robienia zdjęcia jedna z osób urywa rzeźbie głowę.

W czwartek do włodawskiej komendy zgłosił się pracownik Starostwa Powiatowego we Włodawie, który powiadomił o uszkodzeniu figurki przedstawiającej wizerunek Ojca Paulina. Wartość uszkodzonego mienia została wyceniona na kwotę 4 tys. zł.

– Policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu, z zapisów którego wynika, że do zdarzenia doszło w nocy z 26 na 27 maja przed budynkiem Starostwa Powiatowego. Ok. godz. 1:00 młody mężczyzna, w obecności dziewczyny wspiął się na jedną ze stojących trzech rzeźb i usiadł na ramionach figurki. Najprawdopodobniej chciał w ten sposób pozować do zdjęcia. W pewnym momencie chłopak zachwiał się i upadł do tyłu zrywając przy tym głowę rzeźby. Następnie mężczyzna oddalił się z miejsca zabierając przy tym urwaną część figurki – relacjonuje zdarzenie sierż. Elwira Tadyniewicz z włodawskiej Policji.

 

Bezpośredni link do wideo – kliknij!

Policjanci szczegółowo ustalają dokładny przebieg zdarzenia i szukają sprawcy całego zajścia. Ktokolwiek rozpoznaje osoby na załączonym materiale filmowym lub posiada dodatkowe informacje w tej sprawie proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji we Włodawie pod nr tel. (82) 572 72 09 lub 997.

2017-06-02 12:56:24
(fot. wideo Policja Włodawa)

9 komentarzy

 1. Co dwie głowy, to nie jedna.

 2. Bałwochwalstwo powinno być zabronione.

 3. „W pewnym momencie chłopak zachwiał się i upadł do tyłu zrywając przy tym głowę rzeźby.” – figurka traci głowę nie w czasie upadku delikwenta, lecz póżniej od ciosów ręką.

 4. Cała ta rzeźba nie jest warta nawet tysiąca, co dopiero mówić o rzekomej wartości głowy (4tys.)

 5. dobrze że na tego drugiego nie trafiło,bo była by afera, w CNN byłby reportaż jak to gdzieś koło Australii antysemityzm się szerzy

 6. Pokaż kolejny to napisze..
  Jakoś nagrania na pewno pomoże w ustaleniu sprawcy .. yhmm, już to widzę.
  Swoją drogą.. dlaczego montuje się kamery z taką jakością nagrywania ??

 7. takie kamery montuje się ,gdyż ponieważ szwagier takie miał na sklepie i długo nie schodziły.

 8. Jakie „miasto” takie kamerki .

Z kraju

Polityka i społeczeństwo