Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Wiadomo już, jak doszło do wypadku autokaru. Kierowca odpowie za spowodowanie katastrofy w ruchu drogowym

Zaśnięcie w trakcie jazdy jest wstępną przyczyną niedzielnego wypadku autokaru na trasie Lublin – Zamość. Pojazdem podróżowali obywatele Litwy, którzy wracali do swojego kraju z wypoczynku na Ukrainie.

Prokuratura Okręgowa w Zamościu zajęła się sprawą wypadku autokaru, jaki miał miejsce w niedzielę w Łopienniku Podleśnym na trasie między Krasnymstawem a Lublinem. Po zapoznaniu się z zabezpieczonymi przez policjantów śladami, jak też zeznaniami pasażerów, śledczy podjęli decyzję o przedstawieniu zarzutów kierowcy pojazdu.

Jak udało nam się ustalić, policjanci już na początku podejrzewali, iż kierujący autokarem 64-latek mógł zasnąć w trakcie jazdy. Świadczył o tym fakt, iż pojazd zjechał do rowu bez żadnych gwałtownych ruchów ze strony kierowcy. Potwierdziły to wstępnie ustalenia śledztwa.

Obywatel Litwy usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Tego typu kwalifikacja czynu związana jest z tym, iż w zdarzeniu poszkodowanych zostało łącznie kilkanaście osób, z czego jedna z nich odniosła ciężkie obrażenia ciała. Przesłuchany w obecności tłumacza mężczyzna przyznał się do winy, odmówił jednak składania wyjaśnień. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112)

8 komentarzy

 1. To było do przewidzenia. Rok temu na 17ce wywalił się ukrainiec , tez zasnął .

  • to było do przewidzenia, bo kiedyś ktoś gdzieś też zasnął za kółkiem?
   a może przewidywali inaczej, bo inny Litwin z tej samej firmy tą samą trasą tydzień wcześniej dotarł szczęśliwie?

 2. Jego wybór. Mógł jechać krótszą drogą, przez Białoruś.

 3. przyznał się do winy, ale odmówił składania wyjaśnień.
  no a niby jak miał zaprzeczyć? zamienił się miejscami z jednym z pasażerów i to on spowodował wypadek?

 4. mogl powiedziec ze uklad kierowniczy sie zablokowal:D mialem tak w osobowce jak pojechalem na gwarancje to bylo dobrze wyjechalem bylo zle i tak 2 razy az zamowili nowa przekladnie.

Z kraju

Sport