Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wężykiem na rowerze. Jechał oddać koledze jednoślad

Krasnostawscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę kierującego rowerem. 47-latek mając ponad 1,8 promila alkoholu jechał oddać jednoślad swojemu koledze.

Wczoraj przed południem w miejscowości Płonka w powiecie krasnostawskim policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę. Mężczyzna jechał wężykiem, a po zatrzymaniu miał trudności z mówieniem.

Jak się okazało po badaniu alkomatem, 44-latek z gminy Rudnik miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że jechał oddać rower koledze.

Tego samego dnia, nieco wcześniej, mundurowi w miejscowości Żółkiew Kolonia w gminie Żółkiewka zatrzymali 47-latka, który jechał rowerem do pracy mając ponad 1,5 promila alkoholu.

(fot. Policja Krasnystaw)

4 komentarze

  1. Rower starszy niż najstarsze samochody. O żółte tablice mógłby wystąpić.

  2. Nie tylko kierowcy samochodów jeżdżą po pijaku kolarze też, tylko inne są konsekwencje takiego czynu.

  3. Mariusz Tatary 2

    Gdyby znaleziono przy nim jeszcze 2 gramy maruhainy lub papierosy bez znaku akcyzy to byłoby to wydarzenie na główne wydanie ogólnopolskich wiadomości. A gdyby pedalarzowi położyć na drodze noworodka lub zakonnicę w ciąży to by rozjechał na śmierć. Rowerowy bandyta drogowy powinien pójść siedzieć i odpowiadać bardziej surowo niż pijany kierowca TIRa, bo ciężarówki mają przynajmniej OC.

  4. Na drodze gruntownej a nawet trzeba jeździć po pijaku, żeby droge po zlewie utwardzic

Wiadomości z info112