690 680 960

Weekend w Kazimierzu Dolnym: Fotografia, spotkanie literackie i koncerty

Jak co weekend, prezentujemy to, co przez najbliższe dwa dni będzie się działo w Kazimierzu Dolnym. Jak zawsze nie zabraknie wydarzeń przygotowanych z myślą o osobach, które zamierzają odwiedzić to urokliwe miasteczko.

W sobotę w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki odbędzie się Kazimierska Wiosna Fotograficzna. Jest to cykl czterech spotkań, zaplanowanych na marzec, kwiecień, maj i czerwiec, adresowanych do wszystkich osób, które chcą zmagać się w praktyce z fotograficzną materią. Każde spotkanie to mieszanka teorii w formie wykładu, a także zajęć praktycznych w plenerze. Cykl prowadzi Maks Skrzeczkowski, wykładowca fotografii UMCS. Udział jest bezpłatny.

Tego samego dnia, również w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki odbędzie się „Sobota Literacka”. Na spotkaniu omawiane będą wiersze ks. Jana Twardowskiego. Dyskusję poprowadzi profesor Zofia Mitosek. Wstęp również jest bezpłatny. W Restauracji „U Fryzjera” zaplanowano koncert Old Klezmer Trio, czyli wieczór z żydowską kuchnią i muzyką klezmerską. Wstęp jest płatny, kosztuje 15 zł.

W Studio Kzmrz przy Rynku odbędzie się koncert jednej z gwiazd sceny amerykańskiej. Do Polski przyjeżdża bowiem Mike Cox. To z pochodzenia Polak, jego matka nazywa się Krystyna Kowal, urodziła się na Lubelszczyźnie. To zapewne dlatego muzyk wybrał Kazimierz Dolny jako cel swojej pierwszej podróży do Polski. To Mike pomagał w nagrywaniu pierwszej płyty Radiohed, współpracował z Portished promując nowe gwiazdy bristolskiej sceny w mainstreamie, to on jako jedna z pierwszych zdołał połączyć punkową wrażliwość polityczną z rapem i tanecznymi bitami. Na kazimierskim koncercie z Mike’owi towarzyszyć będzie Jan Jiggah Michalec. Wstęp wolny.

Trzeci Księżyc – Lokalne Bistro zaprasza na występ Jakuba Kusiora. To młodzieniec śpiewający własne piosenki o miłości i niemiłości, zagubieniu się w świecie i odnalezieniu w nim swojego miejsca. Śpiewa o szukaniu, znajdowaniu, traceniu, zrozumieniu i godzeniu się. Do charakterystycznego wokalu i własnych tekstów Jakub akompaniuje sobie grą na gitarze akustycznej. Do 8 kwietnia w Muzeum Nadwiślańskim oglądać można wystawę Tadeusza Michalaka „Realista czy Wizjoner”. Związany z Kazimierzem Dolnym, syn łukaszowca, ucznia Tadeusza Pruszkowskiego, Antoniego Michalaka, posiada w swoim dorobku szereg widoków miasteczka. Z bogatego dorobku artysty pokazujemy prace najwcześniejsze, z okresu studiów i te, które powstały ostatnio. Artysta zaskakuje różnorodnością formy i treści, wielokrotnie wprowadzając do swoich prac element zabawy i humoru.

(fot. lublin112)
2018-03-22 21:39:24

Jeden komentarz

  1. Obywatel gorszego sortu

    No nic tylko brać kredyty, rzucać wszystko i co mechaniczne konie wyskoczą gnać do Kazimierza Dolnego

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)