We wtorek w regionie pojawią się zjawiska burzowe

We wtorek na obszarze województwa lubelskiego możliwe są zjawiska burzowe. Największe ryzyko burz o znacznym natężeniu będzie w powiatach: tomaszowskim, zamojskim, hrubieszowskim, chełmskim, włodawskim, krasnostawskim, biłgorajskim i janowskim.

We wtorek wschodnia połowa kraju znajdzie się pod wpływem płytkiej zatoki niskiego ciśnienia związanej z niżem znad Morza Czarnego, zalegać ma cieplejsze i bardziej wilgotne powietrze. Pojedynczych przypadków burz pulsacyjnym nie można wykluczyć również poza wymienianymi powiatami. Najniższe szanse na wyładowania będą w zachodniej części regionu. Rozwój burz spodziewany jest na godziny południowe.

Wysokość opadów podczas wtorkowych burz może sięgnąć od 15 mm do 40 mm, prowadząc do lokalnych podtopień. Istnieje ryzyko opadów drobnego gradu o średnicy do 1 cm i silniejszy wiatr do 70 km/h.

Konwekcja zacznie stopniowo tracić na intensywności pod wieczór, ale przy granicy z Ukrainą burze mogą utrzymać się nawet do środowego ranka. Głównie będą to pojedyncze komórki, przynoszące nieco silniejsze opady deszczu i generujące małą liczbę wyładowań atmosferycznych.

Termometry we wtorek pokażą od 25°C do 29°C. W kolejnych dniach będzie coraz cieplej. Niewykluczone, ze temperatura przekroczy 30°C. Najprawdopodobniej wysokie temperatury szybko nie odpuszczą i utrzymają się nawet do 5 sierpnia. Należy mieć jednak na uwadze, że nie zabraknie burz, lokalnie gwałtownych z ulewnymi opadami deszczu prowadzącymi do podtopień, opadów gradu i silniejszego wiatru.

Zdecydowanie więcej burz na dużo większym obszarze województwa lubelskiego pojawi się w środę, ale bardziej szczegółowe informacje w najbliższym czasie.

BIEŻĄCE POŁOŻENIE BURZ I OPADÓW POD ADRESEM PONIŻEJ
http://fanipogody.pl/burza-nad-polska-radar-opadow/
2018-07-24 07:58:16
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7978zł -0.09%
  • GBP 5.2235zł -0.27%
  • EUR 4.5481zł -0.14%
  • CHF 4.1279zł 0.2%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja