We dwóch zatrzymali pijanego kierowcę. „Zablokowali go samochodem strażackim”

Mężczyźni widząc jadącego wężykiem kierowcę od razu przystąpili do działania. Jeden zajechał mu drogę, drugi zablokował możliwość ucieczki. Świadek, który obserwował zdarzenie, jest pod wrażeniem postawy obu mężczyzn.

W sobotę około godziny 9:30 na ul. Kochanowskiego w Chełmie miało miejsce obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy. Dwóch mężczyzn, w tym strażak z Państwowej Straży Pożarnej, zajechało kierowcy drogę a następnie uniemożliwiło mu dalszą jazdę. Mężczyźni zabrali kierowcy kluczyki i powiadomili o wszystkim policję.

– Pierwszy z mężczyzn, wyprzedził auto marki Renault, po czym zaczął go wyhamowywać. Kierowca próbował wycofać, jednak z tyłu możliwość ucieczki zablokował mu strażak poruszający się oznakowanym Fordem. Następnie mężczyźni odebrali nietrzeźwemu kierowcy kluczyki i wyprosili go z samochodu. Potem pojawił się radiowóz policji – relacjonował nam Pan Marek, który był świadkiem zdarzenia.

Jak wyjaśniała nam podkom. Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, ujętym kierowcą okazał się 59-letni mieszkaniec Chełma. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Chełmie do ustalenia miejsca pobytu. Po wykonaniu niezbędnych czynności mężczyzna został zwolniony. Niebawem ma usłyszeć zarzuty.

– Osobiście chciałbym pogratulować, razem z innymi mieszkańcami Chełma za to, że straż pożarna czuwa nie tylko nad naszym bezpieczeństwem, ale także zapobiega innym niebezpiecznym sytuacjom. Gratulacje również dla mężczyzny, który zauważył pijanego kierowcę i razem ze strażakiem dokonał jego zatrzymania – napisał do nas Pan Marek.

Kierowcy renaulta grozi teraz do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(fot. lublin112.pl/zdjęcie ilustracyjne)

8 komentarzy

 1. Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

  Komentarze patologii społecznej wyzywające obu mężczyzn od „społeczniaków” i „konfidentów” – 3 – 2 -1…

  • Patologia tu nie zagląda, bo najczęściej siedzi skuta na glebie i drze mordę kaaareeetkeee!

 2. Dodatkowo był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Chełmie do ustalenia miejsca pobytu. Po wykonaniu niezbędnych czynności mężczyzna został zwolniony.

  – został zwolniony? To ciekawe jak go teraz znajdą? Po wszywce z GPSem?

  • Ustalono miejsce pobytu. Będzie premia dla policjanta/prokuratora.To już 3 pozytywnie załatwiona sprawa od początku roku.

 3. Odpowiednik pijaka na rowerze, z tą różnicą, że: ma OC, ale ono nie obowiązuje, ma prawo jazdy, ale nie przestrzega przepisów oraz wprowadza w ruch pojazd o energii/pędzie tysiące razy większej niż nawet najcięższy, najszybszy i najgłupszy rowerzysta.

 4. Ta my zatrzymaliśmy kaertką a później wezwanie do sądu jak byśmy nie mieli co robić z wolnym czasem. Ani be ani me ani pocałuj mnie w du… Teraz odwracam głowę i nic nie widzę.

 5. Do ustalenie mp w nakazie to nic nie znaczy,

 6. Lepiej by pamiętał solidny wpier…. niż doprowadzenie do prokuratury i zarzuty – obiecanki cacanki .

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku