Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

We dwóch dostali po 2500 zł mandatu. Trzeci był tak pijany, że nie można było się z nim porozumieć

Policjanci z Kurowa w ciągu ostatnich dni zatrzymali trzech pijanych rowerzystów. Dwóch z nich zostało ukaranych mandatami po 2500 zł, zaś trzeci, z którym nie można było nawiązać logicznego kontaktu, za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

W ostatnim czasie policjanci z Kurowa zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów, którzy nie trzymając toru jazdy, na drodze publicznej stwarzali zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników.

Zatrzymany w Kurowie 48-latek miał aż 3,2 promila alkoholu w organizmie. Mimo takiego wyniku, mężczyzna był świadomy tego co zrobił i nie potrafił znaleźć wytłumaczenia dla takiego postępowania. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Podobna sytuacja miała miejsce kilka dni wcześniej, również w Kurowie. 44-letni cyklista miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. On również otrzymał tak wysoki mandat karny.

Z kolei mężczyzna zatrzymany w Wólce Kątnej odpowie przed sądem, gdyż był tak nietrzeźwy, iż nie był w stanie logicznie rozmawiać.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

24 komentarze

 1. Zaprawdę powiadam wam, jak po pijaku jedziecie to tylko autem , przy dzisiejszym stanie kontroli policji dojedziecie do celu , oczywiście jeśli w nic nie uderzycie. A takim rowerem to się człowiek od razu wydaje podejrzanym , bo co on robi na rowerze jak ma samochód i pyk do kontroli bo pewnie pijany.

  • Piłeś nie jedź a jak już chcesz to po polnych drogach.

  • Tak samo jest z kierowaniem z telefonem, czy przechodzeniem przez jezdnię patrząc się w telefon. Policja potrafi zrobić specjalną akcję i zatrzymać kilka przechodzących z telefonem osób na godzinę, a w tym samym czasie przejedzie stu kierujących z telefonem.

 2. kara słuszna, interwencja również, ale ściganie po wioskach rowerzystów, którzy sobie pojechali na piwo do sklepu to jest chamstwo – powinno być tak, że każdym pojazdem możemy kierować po wypiciu jednego piwa (0,5 l.) – jeśli ktoś twierdzi, że jest niebezpieczne kierowanie po wypiciu jednego piwa to nie powinien wsiadać za kółko po nieprzespanej nocy (osoby pracujące na zmiany nocne), tachografy powinny być w każdym aucie służbowym nie tylko w samochodach ciężarowych.

  O wile wiele bardziej wpływa na naszą koncentrację za kółkiem zmęczenie, niewyspanie, zdenerwowanie niż jedno piwo!!!! ale to po piwie nie wolno jechac bo milicja przebada…

 3. odrazu bezpieczniej będzie z domu wyjść, dzieki wam psowie niebiescy.
  typ co gania po 100 koło szkoły nie jest groźny, samochodu SOPU które spychają innych uczestników z drogi nie są groźne.
  sprzeniewierzenie 120 mln i 70 mln, oraz kłamstwa typu,( będziemy zmniejszać liczbe urzedników), przy czym kancelaria Vateusza rozrosła się już do 7 ministrów którzy nie mają żadnego resortu.
  karetki dla ludzi po co? lepiej postawić pomnik Kaczyńskiego.
  a no tak i ci brutalni rowerzyści. weźcie sie psy za robote.

 4. Ja z 2011 jeszcze spłacam grzywnę,bo od tego nie ma odsetek i komornikowi nic do tego bo spłacam po 2 zł.

Z kraju