Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

We wczorajszym wypadku pod Zamościem zginął ksiądz z lubelskiej parafii

Ofiarą wczorajszego wypadku w miejscowości Karp jest 52- letni ksiądz z jednej z lubelskich parafii. Jadąc z dużą prędkością uderzył w drzewo.

Jak już informowaliśmy, do tragicznego w skutkach wypadku doszło w środę przed godziną 15:00 w miejscowości Karp, na drodze krajowej nr 74, pomiędzy Zamościem a Hrubieszowem. Kierujący renaultem 52-latek, jadąc z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego auto zjechało na pobocze a następnie z impetem uderzyło w drzewo.

Olbrzymia siła zderzenia sprawiła, że z auta wyrwany został silnik a kierujący nim mężczyzna został zakleszczony we wraku pojazdu. Strażacy przez kilkanaście minut za pomocą narzędzi hydraulicznych wycinali elementy samochodu, by wydobyć ciężko rannego kierowcę. Mężczyzna w stanie krytycznym trafił do szpitala. Niestety lekarze byli bezsilni. W wyniku ciężkich obrażeń ciała zmarł on w szpitalu.

Ofiarą okazał się 52-letni ksiądz Stanisław Krysztopa z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie, od kilku lat na stałe związany z tą parafią. Duszpasterz od 29 lat należał do zgromadzenia zakonu marianów a w służbę kapłańską rozpoczął 23 lata temu. W sierpniu 2013 roku został przeniesiony z domu zakonnego w Elblągu do domu zakonnego pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie, gdzie prowadził posługę pastoralną w tutejszej parafii.

W chwili obecnej nie zostały ustalone jeszcze dokładne przyczyny wypadku. Zamojscy policjanci wciąż ustalają okoliczności zdarzenia.

2015-07-02 13:51:46
(fot. Policja Zamość)

60 komentarzy

 1. Sporo tekstow nieodpowiednich.

 2. Do +++ Sam sobie odpowiedziałeś. W jego ustach nigdy nie usłyszałbyś określenia ” zasrany”. Do żadnego człowieka- w tym do Ciebie. I pomimo takiego określenia użytego przez Ciebie w stosunku do niego ON- gdyby żył- odniósłby się do Ciebie z szacunkiem jako człowieka.

 3. Wspaniałym ksiedzem iczlowiekiem byl. Uwielbial dzieci i dzieci go tez lubily.Po przeczytaniu komentarzy to zal w sercu sciska jak mozna az tak nasmiewac sie z czyjegos nieszczescia.Przeciez Jego rodzina i znajomi to czytaja.Ludzie prosze pomodlmy sie za niego.Księżę Stanisławie odpoczywaj w pokoju i wstawiaj sie za nami u Pana.

 4. Czytajac te komentarze placze I chce mi sie krzyczec. Ks. Stas , to moj brat cioteczny. Razem sie wychowalismy i wiem ze jest (byl) wspanialym czlowiekiem i jeszcze lepszym ksiedzem. Prawdziwy ksiadz z powolania. Pamietam ten dziemn jak nam powiedzial ze chce sluzyc ludziom.Bog go powolal i spelnial Jego wole. Nie byl jednym z tych ksiezy , ktorzy robia karjere. Zostawil wszystko i nie mial nic. Pomagal wszystkim bezwarunkowo. Negatywne komentarze sa smieszna jezeli nie znaliscie czlowieka. To byl wspanialy czlowiek , mentor i przyklad dla kazdego z nas.

 5. Wyjątek potwierdza regułę większość traktuje kośćiół jako sposób na życie …masz księdza w rodzinie bieda cię ominie…

 6. Zakopane-Cyrhla.

  Parafia w Zakopanem na Cyrhli również dołącza się do kondolencji.
  Olbrzymi smutek, że zginął tak wyjątkowy i przyjacielski człowiek.
  Pozostanie na pewno na zawsze w pamięci.

 7. Kasia z Elbląga

  To był super ksiądz nie zasłużył na cięte komentarze.Był księdzem z powołania a nie dla pieniędzy i wygody.PANIE ŚWIEĆ NAD JEGO DUSZĄ.Pan go wziął,bo takich ludzi zabiera szybciej.

 8. Wspaniały człowiek ,kapłan i spowiednik Jak odchodził po 8 latach pracy z Elbląga to większość płakała i ubolewała , bo takiego proboszcza jakim był ks.Stanisław trudno jest zastąpić . Wieczny odpoczynek …