Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ważny komunikat MSZ w związku z sytuacją w Izraelu

Ambasada RP w Izraelu od początku kryzysu pozostaje w stałym kontakcie z obywatelami RP przebywającymi na miejscu. Sytuacja jest trudna i bardzo dynamiczna. Nie funkcjonują przejścia graniczne z Jordanią. Ministerstwo Spraw Zagranicznych wprowadziło czwarty, najwyższy poziom ostrzeżenia dla podróżujących na całym terytorium Izraela i odradza jakiekolwiek podróże do tego kraju.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca obywatelom RP, żeby nie opuszczali bezpiecznego schronienia do momentu wyklarowania się sytuacji.

– Apelujemy do naszych Rodaków przebywających w Izraelu o nawiązanie kontaktu z placówką, jeśli jeszcze tego nie zrobili. Można do tego wykorzystać adres mailowy lub numer alarmowy placówki. Ambasada RP w Tel Awiwie, Biuro Przedstawiciela RP w Ramallah i Centrala MSZ pozostają w stałym kontakcie z partnerami międzynarodowymi i monitorują sytuację na miejscu. W działania zaangażowane są także polskie placówki w Libanie, Jordanii i Egipcie – informuje MZS w komunikacie.

Ze względu na prawie całkowite zamknięcie lotniska oraz ograniczenia na przejściach granicznych, ewakuacja nie jest na chwilę obecną możliwa. MSZ prosi o obserwowanie mediów społecznościowych placówek i MSZ, na których na bieżąco będą pojawiać się informacje ważne z punktu widzenia przebywających w Izraelu obywateli RP.

MSZ prosimy ponadto o zapoznanie się z poniższymi zaleceniami bezpieczeństwa:

 •  Jeśli przebywasz w bezpiecznym miejscu – zostań tam. Największe niebezpieczeństwo grozi Ci podczas przemieszczania się po kraju – nie zmieniaj miejsca pobytu, chyba że w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Granice lądowe z Jordanią są zamknięte, a MSZ odradza próby przejazdu przez granicę z Egiptem.
 • Nie jedź na lotnisko. Przejazd na lotnisko nie przybliży Cię do powrotu do kraju i będzie większym zagrożeniem, niż pozostanie w domu lub hotelu. Osoby, które już znajdują się na lotnisku, powinny tam na razie pozostać i nawiązać kontakt ze swoimi przewoźnikami.
 • Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, skontaktuj się z placówką (w sytuacjach nagłych, wymagających pilnej interwencji konsula możliwy jest kontakt pod numerem telefonu: +972 547 444 106 lub e-mail: [email protected]).

Podaj swoje miejsce pobytu i liczbę Polaków którzy z Tobą przebywają. 

(źródło MSZ)

17 komentarzy

 1. Palestyńczycy to prawdziwi Żydzi z czasów biblijnych, mieszkający tam od wieków. Żydzi Aszkenazyjscy to stepowy lud azjatycki – Chazarowie, którzy przyjęli judaizm z przyczyn politycznych i utworzyli sztuczny kraj Izrael rugując prawowitych mieszkańców tych ziem.

 2. Tak czy siak mamy wojnę wywołana przez terrorystyczny Hamas która wygra silniejszy i lepiej uzbrojony Izrael

  • polityka panie,
   tu nie o to chodziło, chodziło o porozumienia abrahamowe.

   Najwięcej na tym traci Arabia Saudyjska, i taki jest cel.

 3. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca obywatelom RP, żeby nie opuszczali bezpiecznego schronienia do momentu wyklarowania się sytuacji – a jak sytuacja będzie klarować się tak jak na Ukrainie ??
  Teraz czas na Chiny, Korea i inne takie tam.

  • USA pomoże teraz (i oczywiście Polska) Izraelowi, Ukrainę wchłonie Rossija a Chińczycy łykną Tajłan i będzie nowy podział sił na świecie. Panowanie USA i „zaprowadzanie pokoju” w imię demokracji się skończy.

 4. To przez te wasze religie sa wojny.

 5. Zydy od dziesiecioleci morduja palestynczykow i jakos cicho sza, ani onz ani usa nie wyrazilyniepokoju, a teraz ajwJaj.

  • Z tym pierwszym masz 100% racji, ale druga część to kłamstwo

   • Uważam się za zbawionego

    No dobrze, wyraziły. I co z tego? Przestali dozbrajać Iz rael z tego powodu?

    • a Hamas to skąd ma broń…
     Iran macza w tym palce.
     Palestyńczycy płacą życiem za próbę torpedowania przez Iran porozumienia Izraela i Arabii Saudyjskiej.

     Państwa arabskie chętnie popierają Palestyńczyków, ale przyjąć ich lub wesprzeć próbę powstania państwa to już niekoniecznie.

 6. Słynny israelski wywiad coś przespał.

  • Niczego nie przespał.Od tygodnia (a i wcześniej się zdarzalo) organizował pod Ścianą Płaczu prowokacje a bodajrze przedwczoraj nastąpił napad żydowskich osadników na palestyńskie osiedle w wyniku czego zginął 19-letni Palestyńczyk.No,ale polityczna poprawność i ogólny semityzm wśród światowych decydentów nie pozwala o tym mówić.Istnieje teoria ze cale to podpuszczenie świata muzułmańskiego do walki ma na celu zajęcie meczetu Al-aksa,po czym zbudowanie tam tzw.III świątyni.A potem,za niedługo ma być koniec świata.

 7. A mnie chata skraja i żydy i banderowcy. Do niczego nie są mi potrzebni.

  • Uważam się za zbawionego

   Fajnie, ale może się okazać, że ty im jesteś do czegoś potrzebny. Albo twoja żona, córka, ziemia, samochód…

 8. MSZ odradza jakiekolwiek podróże do tego kraju a jak tu nie odwiedzić „”swoich” ?
  A najgorsze, że dla „naszich” odcięto trasę na Maj,,,danek* !

  * – pisane rozdzielnie bo dla 112 jest to słowo zakazane w całości.

 9. Tak państwo żydostwo, póki co nie pchajcie się w odwiedziny do „swoich”,bo wam kuku Palestyńczycy zrobią.

Dodaj komentarz

Z kraju