Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Uczniowie z Chełma utknęli na lotnisku w Izraelu

Trwają działania polskich służb mających na celu ewakuację uczniów z Chełma znajdujących się na lotnisku w Tel Awiwie. O sprawie poinformował prezydent Chełma Jakub Banaszek. Obecnie w Izraelu przebywa grupa 8 osób Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Chełmie.

– W związku z pobytem naszych uczniów w Izraelu, jestem w stałym kontakcie w przedstawicielami MSZ oraz dyrektorem naszej szkoły muzycznej. Na bieżąco informuje dyrektora o przebiegu rozmów, ustaleniach – poinformował dwie godziny temu na Facebooku prezydent Chełma Jakub Banaszek.

Jak się okazuje, prezydent Chełma otrzymuje w tej sprawie wiele pytań i próśb od dziennikarzy.

– Nie mogę jednak się do nich odnieść. A jeszcze raz zaznaczam, że jestem w stałym kontakcie z dyrektorem Andrzejem z naszej muzycznej szkoły. Najważniejsze jest bezpieczeństwo uczniów, opiekunów i rodzin, dlatego mogę zapewnić, że są podejmowane określone działania. Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość. Uczniowie i opiekunowie wrócą do domu. Proszę tylko o cierpliwość – czytamy w komunikacie Jakuba Banaszka.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował, że jest w bieżącym kontakcie w tej sprawie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i ministrem Zbigniewem Rauem. Jak zapewnia, resort udzieli wszelkiej pomocy osobom przebywającym w Izraelu.

Jak przekazuje MSZ, Ambasada RP w Izraelu od początku wybuchu wojny pozostaje w stałym kontakcie z obywatelami RP przebywającymi na miejscu. Sytuacja jest trudna i bardzo dynamiczna. Nie funkcjonują przejścia graniczne z Jordanią. Ministerstwo Spraw Zagranicznych wprowadziło czwarty, najwyższy poziom ostrzeżenia dla podróżujących na całym terytorium Izraela i odradza jakiekolwiek podróże do tego kraju.

Szczegóły komunikatu MSZ

Ważny komunikat MSZ w związku z sytuacją w Izraelu

21 komentarzy

  1. Pod warunkiem że doleci wyląduje i wystartuje nie draśnięty

  2. Trzymam kciuki żeby bezpiecznie wrócili do domu.Te komentarze tutaj,to ja nie wiem jakim trzeba być podłym człowiekiem żeby takie rzeczy wypisywać.

  3. Polecieli do swoich…

  4. …to potomstwo szmalcowników.

Dodaj komentarz