Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ważne ostrzeżenia o przymrozkach w regionie!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy (IMGW-PIB) wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla województwa lubelskiego z uwagi na spodziewane przymrozki oraz oblodzenie. Ostrzeżenia obowiązują od godziny 21.00 dnia 18 kwietnia 2024 roku do godziny 08.00 dnia 19 kwietnia 2024 roku.

Przymrozki

Przymrozki o 1 stopniu zagrożenia zostały przewidziane dla 13 powiatów województwa lubelskiego. Obszar ten obejmuje następujące powiaty: janowski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, Lublin, łęczyński, łukowski, opolski, parczewski, puławski, radzyński, rycki oraz świdnicki. Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do -1°C, przy gruncie do -4°C, lokalnie do -3°C i przy gruncie do -6°C, sprawia, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia przymrozków na tym obszarze.

IMGW-PIB zaleca ostrożność oraz podjęcie niezbędnych działań zapobiegawczych, zwłaszcza dla rolników i osób posiadających wrażliwe na niskie temperatury rośliny.

Oblodzenie

Oblodzenie o 1 stopniu zagrożenia zostało ogłoszone dla tych samych 13 powiatów województwa lubelskiego, co ostrzeżenie dotyczące przymrozków. Spodziewane jest wystąpienie oblodzenia na drogach i chodnikach, co może zwiększyć ryzyko utraty przyczepności pojazdów oraz upadków pieszych. Dlatego też, zaleca się zachowanie ostrożności podczas poruszania się po obszarze objętym ostrzeżeniem oraz stosowanie środków ostrożności.

Mieszkańcy powinni monitorować sytuację oraz dostosować swoje działania do prognozowanych warunków pogodowych, aby minimalizować potencjalne szkody i zagrożenia.

2 komentarze

  1. I znowu będzie klęska. Co zdążyło urosnąć to rośnie. Teraz na minusie, nie wróży niczego dobrego.

Dodaj komentarz