Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

– Warto było. Burmistrz zjechał do basenu w garniturze

W sobotę w Łukowie została oddana do użytku zmodernizowana pływalnia „Delfin”. Z kompleksu jako pierwszy postanowił skorzystać burmistrz. Dokonał tego w nietypowym stroju, gdyż w garniturze.

Mieszkańcy Łukowa tłumnie przybyli na sobotnie otwarcie zmodernizowanej Pływalni Letniej „Delfin”. W wydarzeniu uczestniczyły też władze miasta, z burmistrzem Dariuszem Szustkiem na czele. To właśnie burmistrz, jako pierwszy postanowił przetestować nowe zjeżdżalnie. Wybrał największą, noszącą nazwę Kamikadze. Zjechał w dość nietypowym stroju, mianowicie w garniturze. W ślad za nim podążyli radni i samorządowcy, jednak już w strojach basenowych. Jak wyjaśniał burmistrz po wyjściu z wody, warto było skorzystać z atrakcji.

Z basenów i zjeżdżalni mogą już korzystać wszyscy chętni. Pływalnia funkcjonować będzie przez 7 dni w tygodniu od godz. 10:00 do godz. 20:00. Do dyspozycji jest zmodernizowany w tym roku duży basen o powierzchni ok. 1 165m² z zainstalowanymi atrakcjami wodnymi. Wśród nich jest 12 leżanek rurowych z masażem powietrznym, dwie groty masażu ściennego, rwąca rzeka, trzy gejzery powietrzne, grzybek wodny, dziewięć ławeczek masażu wodnego, cztery wodospady, sześć masaży ściennych, trzy tory pływackie w długości 25m i głębokość od 1,35m do 1,60m, pięciometrowa huśtawka wodna oraz zjeżdżalnie: „Rodzinna”, „Kamikadze” i „Anakonda”.

W skład obiektu wchodzi także zmodernizowany w ubiegłym roku basen średni dla osób niepływających i niepełnosprawnych o wymiarach 19,7m x 14,3m i głębokości od 0,8m do 1,1m, brodzik dla dzieci o wymiarach 16 m x 8,5 m, certyfikowany plac zabaw, na którym znajdują się m.in. atrakcyjne zabawki dla dzieci mniejszych i starszych umieszczone na bezpiecznej nawierzchni oraz 4 urządzenia fitness, zaplecze dla rodziców z przeznaczeniem do karmienia i przewijania małych dzieci, trzy boiska do siatkówki plażowej oraz piaszczysta plaża z parasolami.

Przy pływalni prowadzona będzie wypożyczalnia sprzętu sportowo-rekreacyjnego oferująca m.in. leżaki, krzesełka, piłki czy też deski do pływania. Ceny biletów wstępu za całodzienny pobyt na obiekcie z możliwością jednokrotnego wyjścia i powrotu kształtują się niezmiennie na poziomie roku ubiegłego i wynoszą 10 złotych dla osób dorosłych i 5złotych dla tych, którym przysługuje bilet ulgowy.

(wideo – Master TV)
2017-06-25 14:25:23

6 komentarzy

  1. Nie macie w tym Łukowie kobiet?:P

  2. Taniej jak nad zalewem i atrakcji więcej.

  3. W ciuchach jak muzułmanin. 🙂

Z kraju

Sport