Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Multimedialna fontanna na placu Litewskim przyciąga tłumy. W lipcu zaplanowano 8 pokazów

Choć od uruchomienia multimedialnej fontanny na placu Litewskim w Lublinie minęło już trochę czasu, wciąż przyciąga ona tłumy mieszkańców. W pokazach uczestniczyły już dziesiątki tysięcy osób.

Aż 6 tys. osób uczestniczyło w otwarciu placu Litewskiego i pierwszym pokazie multimedialnej fontanny. Każdy kolejny pokaz ściągał podobne tłumy. W ciągu tygodnia widowiska oglądało łącznie ponad 20 tys. osób. Wyraźnie to pokazuje, jak bardzo fontanna spodobała się mieszkańcom.

W lipcu, zaplanowanych zostało osiem pokazów, które będą się odbywały w soboty i przy okazji dużych festiwali. Widowisko multimedialne „Sen o mieście” będzie można oglądać w soboty 1, 8, 22 i 29 lipca. Z kolei pokaz „Wydarzenia kulturalne” prezentowany będzie w środę 5 lipca, sobotę 15 lipca, piątek 28 lipca i niedzielę 30 lipca. Wszystkie pokazy mają się rozpoczynać o godzinie 21:30.

„Sen o Mieście” – to 20-minutowa inscenizacja nawiązująca do widowiska teatralnego w reżyserii Janusza Opryńskiego, prezentowanego podczas obecności Lublina we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Spektakl jest opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina. Widowisko zostało zrealizowane przy udziale tancerzy, sztukmistrzów, artystów nowego cyrku – w formie multimedialnej zostanie zaprezentowane w towarzystwie fontann i laserów.

„Wydarzenia Kulturalne” – to prezentacja najważniejszych festiwali i wydarzeń kulturalnych Miasta Lublin w obliczu 700-lecia jubileuszu. Filmy prezentujące lubelskie festiwale są przeplatane pokazami fontann w rytm muzyki i tańca wody.

(fot. lublin112)
2017-06-25 13:42:05

Szybki i sprawny dojazd naszym reporterom zapewnia:
Multimedialna fontanna na placu Litewskim przyciąga tłumy. W lipcu zaplanowano 8 pokazów

8 komentarzy

 1. Zawsze jakaś atrakcja dla znudzonych mieszczan 🙂

  • Taras widokowy na budynku poczty by się przydał
   Albo kamera na fontanne w innym miejscu.

 2. A w czerwcu jeszcze w jakie dni będzie można zobaczyć pokaz?

 3. Pampalini łowca zwierząt

  Tak to jest jak wieś nigdy czegoś takiego nie widziała.

 4. Przygaście latarnie i umyjcie obrzygany bruk! O trawie nie wspomnę, nie koszona plus krety, wstyd!

  • Tyle milionów poszło a na siatkę pod trawnik zabrakło? To trzeba teraz z pięć milionów wywalić by położyć. W budownictwie jest zasada jeden spieprzy drugi naprawia i wszyscy zadowoleni.

 5. Igrzyska już mamy. Kiedy chleb?

 6. Czy ktoś może mi powiedzieć kiedy w jakie dni będę te pokazy?

Z kraju

Sport