Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Warsztaty, seminarium, konkursy i koncert De Mono. Wszystko dla bezpieczeństwa

W najbliższym tygodniu w Lublinie odbędzie się wydarzenie promujące bezpieczeństwo, zarówno podczas jazdy samochodem, jak też podczas poruszania się pieszo. Dla wszystkich zagra zespół De Mono.

„Bezpiecznie – Chce się żyć! to cykliczny program prewencyjny Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, z którym eksperci BRD jeżdżą po Polsce. Lublin jest ulokowany na mapie wyjazdów przynajmniej raz każdego roku. Tym razem specjalnie z okazji inauguracji nowego roku szkolnego opracowano akcję zarówno pod kątem niechronionych uczestników ruchu drogowego jak i podróżujących w pojazdach. Dla tych ostatnich eksperci kampanii „Lotos-Mistrzowie w pasach” przygotowali specjalne warsztaty i instruktaże oczywiście z konkursami i nagrodami.

Oprócz przesłania o zwiększeniu uwagi, opartego na prezentowanych aktualnych statystykach i zdarzeniach z regionu, zebranych przez lubelską policję, zaplanowano instruktaże praktycznych zachowań. – Biorąc pod uwagę fakt, iż liczba śmiertelnych ofiar wypadków drogowych wśród pieszych stanowi ⅓ ogółu zabitych problematyka związana z ich bezpieczeństwem stała się zagadnieniem wymagającym niezwykle istotnych poszukiwań różnego rodzaju rozwiązań zarówno w sferze prawnej jak i działań poprawiających infrastrukturę oraz programów profilaktyczno-edukacyjnych – wyjaśnia Agnieszka Gawryś z Krajowego Centrum Bezpieczeństwa.

Ważnym punktem spotkania będzie zaprezentowanie kontynuowanej po raz trzeci ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mistrzowie w pasach”. Głównym celem kampanii jest edukacja w zakresie prawidłowego zapinania pasów bezpieczeństwa w pojazdach. Pośrednie cele eskalują wokół przekonania do zmiany postaw tych, którzy w ogóle nie chcą zapinać pasów podczas jazdy ryzykując życie swoje i innych.

Niezwykle ważne przesłanie kampanii to dbałość o bezpieczeństwo dzieci przewożonych w samochodach, zarówno tych młodszych, które podróżują w fotelikach, jak i starszych, którym wystarczają pasy bezpieczeństwa.

– Co istotne, w kwietniu 2015 r. weszły w życie znowelizowane przepisy w tym zakresie, a rodzice do tej pory nie mają stosownej wiedzy. Często wysyłając dzieci do szkoły z sąsiadami czy z dalszą rodziną, rodzice nawet nie przekładają do samochodów fotelików, nie mówiąc już o braku przekazywania wytycznych, jak zapiąć pasy. Eksperci kampanii „Mistrzowie w pasach” podczas spotkania zarówno na scenie jak i bezpośrednio w kontaktach z uczestnikami spotkania poprowadzą specjalistyczne instruktaże montażu fotelików i zapinania dzieci – dodaje Anika Strzelczak-Batkowska z Krajowego Centrum Bezpieczeństwa.

Miłym akcentem spotkania będzie koncert zespołu De Mono, wielokrotnie włączającego się w promowanie bezpieczeństwa na drogach z apelem o uważność przekazywanym na scenie pomiędzy prezentowanymi utworami. Wydarzenie „Bezpiecznie – Chce się żyć!” z De Mono w Lublinie odbędzie się we wtorek o godzinie 19:00 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Akademickiej 15.

2016-09-22 18:11:23
(fot. nadesłane BRD)

6 komentarzy

  1. Ludzie! Może ktoś chce odsprzedac bilety na koncert?

  2. Free wjazd na de mono??

  3. De mono, już nie mieli kogo zaprosić. Gwiazdy jednego hitu.

  4. Jakiego jednego hitu ? Chyba pomyliłeś z akcentem.