Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Walka o pasażera czy konflikt przewoźników? Kierowca konkurencji zaatakowany gazem

Jeden z kierowców autobusu zaatakował gazem pieprzowym kierowcę konkurencyjnego autobusu. Nie chciał mu odjechać z przystanku.

Walka o pasażerów pomiędzy dwiema konkurencyjnymi firmami, które obsługują trasę Lublin – Łęczna trwa od wielu lat. Wyścigi na trasie, by jako pierwszym dojechać na przystanek, zajeżdżanie sobie drogi, czy też wzajemne nieprzyjemności to praktycznie codzienność. Co jakiś czas konflikt ten przybiera na sile. Tak właśnie było w piątek na dworcu w Łęcznej, gdzie pomiędzy kierowcami obu firm doszło do kłótni, w wyniku której jeden z nich użył gazu pieprzowego.

Na dworcowe stanowisko podjechał autobus, lecz miejsce to było już zajęte przez pojazd konkurencji. Gdy jego kierowca nie zamierzał odjechać i zwolnić stanowiska, pomiędzy kierowcami wywiązała się sprzeczka. Wtedy jeden z nich wysiadł i usiłował uszkodzić pojazd usiłujący wjechać po pasażerów. W odwecie jego kierowca użył wobec rywala gazu pieprzowego.

Pasażerowie zmuszeni byli opuścić autobus i nie mogli kontynuować dalszej podróży. Na miejsce wezwana została policja. Na szczęście nikt nie wymagał pomocy medycznej. Teraz mundurowi ustalają dokładne okoliczności zdarzenia i wyjaśniają udział obu kierowców w zajściu.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od czytelnika. DZIĘKUJEMY!

(fot. Wamex)
2015-06-20 09:05:11

13 komentarzy

  1. Aaron Fleischmann

    Tak działa wolny rynek.

  2. A może czas na Dobrą Zmianę w łęczyńskiej komunikacji? Myślę , że nowa” władza” powinna spowodować zmiany w trasach przejazdu autobusów oraz uporządkować częstotliwość