Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

Wakacyjny Piknik na Stawku. Będą grać i walczyć dla Pawełka

W niedzielę 15 sierpnia w Księżomierzy obok remizy OSP odbędzie się IX Wakacyjny Piknik na Stawku „Gramy i walczymy dla Pawełka”. Wydarzenie ma wymiar charytatywny.

Stowarzyszenie „Wschód Lubelskich Serc” we współpracy z gminą Gościeradów oraz Stowarzyszeniem „Wokół Księżomierzy i Aleksandrowa” organizuje IX Wakacyjny Piknik na Stawku „Gramy i walczymy dla Pawełka”. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 15 sierpnia w Księżomierzy obok remizy OSP.

Otwarcie Pikniku nastąpi o godz. 15.00 i wezmą w nim udział m.in. poseł na Sejm RP Kazimierz Choma, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Radna Sejmiku Województwa Lubelskiego Anna Baluch, Przewodniczący Rady Powiatu Kraśnickiego Jacek Dubiel, Wójt Gościeradowa Mariusz Szczepanik oraz Prezes Stowarzyszenia Wschód Lubelskich Serc Michał Stawiarski.

Wśród atrakcji zaplanowano m.in. trening bokserski z Mistrzem Olimpijskim Pawłem Skrzeczem i sparingi bokserskie, mecze piłki nożnej i siatkowej piłki plażowej, będą też stoiska promocyjne gmin, stowarzyszeń i przedsiębiorców oraz konkursy rodzinne, wokalne i kulinarne.

Piknik ma wymiar charytatywny, w jego trakcie odbędzie się akcja na rzecz małego Pawełka Kowalczyka z Księżomierzy, który cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Zaplanowano m.in loterię fantową, kiermasz i zbiórkę publiczna do puszek wolontariuszy.

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Wakacyjny Piknik na Stawku. Będą grać i walczyć dla Pawełka
(fot. materiały organizatora/nadesłane)

Jeden komentarz

  1. Piękna inicjatywa. Niech portal podaje numery kont, aby każdy kto ma sumienie i dobre serce mógł wesprzeć leczenie tego cudownego uśmiechniętego chłopczyka z czterokończynowym porażeniem mózgowym. On ma szansę chodzić, ale koszt 10 dni terapii to 5000 zł.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo