Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

W zaawansowanej ciąży napadała na banki, w domu czekały dzieci. Czuła się bezkarnie (foto)

Matka dwójki dzieci, będąca w zaawansowanej ciąży z trzecim, okazała się sprawczynią napadów na banki w Kurowie i Puławach. Kobieta twierdziła, że potrzebowała pieniędzy.

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 36-latka, podejrzana o dokonanie dwóch napadów na banki. Jak już informowaliśmy, kobieta została zatrzymana w sobotę przez kryminalnych z Lublina i Puław. Od razu trafiła do policyjnej celi, a w niedzielę doprowadzono ją przed oblicze prokuratora, gdzie odbyło się jej przesłuchanie. Tam też przedstawiono jej zarzuty.

Kurów

W środę 25 października około godziny 10.30 do mieszczącego się przy ul. Lubelskiej w Kurowie oddziału Banku Spółdzielczego w Niemcach weszła kobieta. Była ubrana na czarno, na głowę miała zaciągnięty kaptur, a na oczach ciemne okulary. W jednej dłoni trzymała nóż, z drugiej przedmiot przypominający broń palną. Sterroryzowała pracownicę banku i zażądała wydania gotówki. Następnie zabrała pieniądze i uciekła.

Akcja policji

O wszystkim zaalarmowana została policja. Z uwagi na powagę sprawy, oprócz funkcjonariuszy z Puław na miejsce udali się kryminalni z Lublina. Do tego technicy, którzy zabezpieczali pozostawione przez sprawczynię ślady czy też przewodnik z psem tropiącym. Jednocześnie wizerunek kobiety trafił do wszystkich patroli, które przeprowadziły penetrację okolicy. Ustalono także lokalizację wszystkich kamer w pobliżu banku, których zapis trafił do analizy.

Amatorka

Szybko udało się ustalić, iż sprawczyni była amatorką. To sprawiało, że penetracja środowiska przestępczego nic nie dała. Cały czas jednak typowano osoby, które mogą mieć związek z napadem. Tym samym krąg podejrzanych wciąż się zawężał. Zanim jednak policjantom udało się ustalić właściwą osobę, kobieta upatrzyła sobie kolejny bank, na który postanowiła napaść.

Kolejny napad

W piątkowe popołudnie kobieta weszła do mieszczącej się przy ul. 3 Maja w Puławach placówki Lubelskiego Banku Spółdzielczego. Tak jak poprzednim razem była zamaskowana, w ręku trzymała nóż. Tym razem była bez broni. Nie szczędząc słów obelżywych zażądała wydania gotówki. Początkowo pracownica banku zachowała zimną krew i odmówiła, jednak wtedy napastniczka pokazała, że nie żartuje. Pracownica banku czując przesuwane po jej ciele ostrze noża postanowiła podporządkować się jej poleceniom. Wydała pieniądze z kasy, które kobieta zabrała i uciekła.

To ta sama

Po chwili przed bank podjechały policyjne radiowozy. Kiedy kryminalni przejrzeli zapisy kamer monitoringu, od razu się zorientowali, że sprawczynią jest ta sama kobieta, która napadła na bank w Kurowie. Co więcej, nie mieli też wątpliwości, iż poczuła się bezkarnie. Po jej zachowaniu pojawiła się też obawa, że jest ona zdolna do użycia noża, kiedy ktoś się jej sprzeciwi i nie wykona poleceń. Dlatego też priorytetem stało się jej jak najszybsze zatrzymanie, zanim dokona następnego napadu i wyrządzi komuś krzywdę.

Ustalona

Tym razem kryminalni szybko wpadli na trop sprawczyni. Następnego dnia udali się do gminy Końskowola, gdzie kobieta mieszkała. Niebawem funkcjonariusze poinformowali dyżurnego o zakończeniu poszukiwań. Anna A. w kajdankach na rękach została przywieziona do policyjnej celi. Skrupulatnie zebrany materiał dowodowy nie pozostawiał wątpliwości, iż zatrzymaną jest kobieta, która napadła na dwa banki. Sprawą zajęła się prokuratura.

Przesłuchanie

W niedzielę 36-latka została przesłuchana. Przyznała się do winy wyjaśniając, iż napadła na bank, gdyż brakowało jej pieniędzy. Uzyskaną z tego przestępstwa gotówkę dość szybko jednak wydała. Nie była to jednocześnie duża kwota. Wtedy postanowiła dokonać kolejnego napadu. Była przekonana, że skoro powiodło jej się pierwszym razem, a policjanci jej nie zatrzymali, podobnie będzie i w tym przypadku.

W ciąży

Jak nam przekazano, Anna A. jest w zaawansowanej ciąży. Za ponad miesiąc ma urodzić trzecie dziecko. Dwoje jej nieletnich dzieci pozostanie pod opieką najbliższych. I to na wiele lat. Za dokonanie dwóch rozbojów z użyciem niebezpiecznego narzędzia 36-latce grozi bowiem do 20 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na jej stan, decyzją sądu, tymczasowy areszt będzie się odbywał w warunkach szpitalnych.

41 komentarzy

 1. Wpadła bo złamała procedury kradzieży -jak to mówił klasyk Horała z dojnej zmiany ,ten od CPK ?

 2. Matkom Polkom jezdem !!! - (choć nie chcem, ale muszem)

  Kobieta twierdziła, że potrzebowała pieniędzy. Jak większość Polaków (płci obojga i byle jakiej),
  ale tylko ona uważa, że to usprawiedliwia jej napady na banki.
  Przy tym jako przykładna Matka Polka daje dobry przykład dzieciom.

 3. Brała przykład z opozycji

 4. Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

  Jeśli jej dzieci w przyszłości pójdą za przykładem owej matki Polki, to będzie można śmiało mówić, że wyssały to z mlekiem matki.
  A póki co, długo będą czekać na powrót mamusi z łupem.

 5. Dobrze że rzady PiSu dobiegają końca, zmusili ciężarne do walki o przeżycie.

 6. Za dużo się naoglądała pokazywanych w telewizji rządów PO i wzięła przykład

 7. Nadchodzi już dobra zmiana Pani Kidawa-Błońska została wybrana, kobieta która nie grzeszy rozumem, pośmiewisko. Oto troska Pana Tuska o przyszłą Polskę.
  (w zasadzie powinnam napisać nazwiska małą literą bo na dużą literę To trzeba sobie zasłużyć).

  • Jeżeli należy do jednej z wygranych partii, nic jej nie grozi. Nie takich przestępców wypuszczają z więzienia, jeszcze niektórych delegują prosto z za krat na salony w Brukseli.

 8. Dajcie spokój, pani trzeba jakoś pomóc. Wpadła już w taką desperację, że postanowiła napaść na bank. Powinna dostać zawiasy i jakąś profesjonalną formę pomocy i wsparcia. Szkoda dzieciaków. Jeżeli pani jest poczytalna i nie ma zbyt niskiego IQ to jest to normalna osoba a jej czyny to wołanie o pomoc. Wystarczy sprawdzić jak traktuje i wychowuje dzieciaki i jej pomóc. Poseł Mejza rodziców chorych dzieci oszukiwał a wczoraj złożył ślubowanie w sejmie …

 9. Dla dzieci chciała, oznacza że się należy!
  Niewinna.

 10. Ciekawe jak się czują madki co na następny dzień po teście walą obrazu na L4

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo