Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

W weekend chłodno i wietrznie. Prognozowane opady deszczu i krupy śnieżnej

W nadchodzący weekend nasz kraj pozostanie w obszarze obniżonego ciśnienia związanego z wtórnym niżem „MICHAEL”, który ulokowany będzie nad wodami Morza Bałtyckiego. Przyniesie on nieprzyjemną aurę w regionie.

Po południowej stronie ośrodka niskiego ciśnienia występować ma zwiększony gradient baryczny, który przełoży się na silniejszy wiatr z zachodu, południowego-zachodu w porywach od 40 km/h – 60 km/h. Na skutek spływu chłodnej masy za frontem pojawi się większy gradient temperatury objawiający się masowym rozwojem konwekcji.

W przerwie pomiędzy opadami świecić ma słońce, lokalnie może spaść krupa śnieżna. Będzie dosyć chłodno od 4°C do 6°C w najcieplejszym momencie dnia. Niewykluczone, że z najbardziej rozbudowanych chmur Cumulonimbus zagrzmi.

Ostatni dzień weekendu przyniesie spadek prędkości wiatru. Jednak temperatura nie przekroczy 5°C. Lokalnie mogą wystąpić dłuższe chwilę ze słońcem, niewykluczone, że także słabo popada.

AKTUALNE PROGNOZY DLA MIAST MOŻECIE SPRAWDZAĆ POD ADRESEM PONIŻEJ.
https://fanipogody.pl/prognoza-pogody/

2017-11-10 19:51:47
(fot. pixabay.com)

5 komentarzy

 1. Studętkom jezdem to wiem że....

  „…opady deszczu i krupy śnieżnej” – oj, będzie się działooo!
  Jak drogowcy nie posypią, to źle wyprofilowane zakrety staną się bardzo źle wyprofilowanymi zakrętami a „państwo” kierowcy gremialnie będą tracić panowanie nad sługami.
  O nie w tych miejscach posadzonych drzewach i postawionych słupach nawet nie wspomnę – tym razem.

 2. Jak ja nienawidzę kupy śnieżnej …

 3. Dobrze niech pada …znowu paru „kierowców” wyeliminuje się z ruchu ,”tracąc panowanie „

  • Przedstawiciel specjalistów motoryzacyjnych

   My, spece od składania puzzli, nie mamy nic przeciwko traceniu panowania pod byle pozorem – z tego żyjemy

 4. Czas założyć fufajkę! I filce ze skórzaną podeszwą szytą zapałkami. A nie, to na grubsze mrozy, teraz wystarczy zwykły ortalion z kapturem.

Z kraju