690 680 960

W szpitalu brakuje tlenu dla pacjentów. Chorzy są właśnie przewożeni do innych placówek

Trwa przewożenie części pacjentów ze szpitala w Kraśniku do innych placówek na terenie województwa. Powodem jest kończący się zapas tlenu. Problem ten jest szerszy i dotyczy coraz większej liczby szpitali w Polsce.

W szpitalu w Kraśniku zaczyna brakować tlenu. Każdego dnia placówka zużywa kilkadziesiąt dużych butli z tym niezbędnym dla życia pierwiastkiem. Jednak w ostatnich dniach zaczęło dochodzić do sytuacji, że zamówienia tlenu nie są realizowane w całości. Problem ten nie jest jednostkowy, gdyż w wyniku jego gwałtownego wzrostu zużycia, firmy nie nadążają z jego produkcją. Zwłaszcza, że jeżeli chodzi o tlen medyczny, musi być autoryzowany przez specjalistyczne podmioty.

To sprawia, że podjęto decyzję o przewiezieniu części pacjentów, którzy wymagają tlenoterapii, do innych szpitali w regionie. Jak nam przekazano, chodzi o ok. 30 osób, z czego część z nich jest w ciężkim stanie. O wszystkim zaalarmowane zostały też służby wojewody, zorganizowano też akcję zabezpieczenia tlenu dla szpitala w Kraśniku pożyczając butle z innych placówek.

– W związku z niewystarczającymi dostawami butli z tlenem medycznym do szpitala w Kraśniku, zaszła potrzeba przewiezienia części pacjentów potrzebujących wspomagania układu oddechowego do szpitali m.in. w Janowie Lubelskim i Lublinie. Równolegle zabezpieczany jest transport butli z innych szpitali dla pozostałych pacjentów. Jednocześnie, jutro stały dostawca zadeklarował uzupełnienie dostaw. Stopniowe przenoszenie może dotyczyć około 30 pacjentów, w tym 8 respiratorowych – wyjaśnia wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Służby wojewody dodają, że w celu uniknięcia podobnych problemów, w szpitalu MSWiA przy ul. Grenadierów w Lublinie przygotowywany jest duży oddział łóżek intensywnej terapii zabezpieczony w tlen z bezpiecznego zbiornika. Sam szpital w Kraśniku planuje zorganizować dostawy tlenu nie z butli, lecz z cysterny. Jednocześnie w związku z ogólnopolskim problemem dotyczącym braków tlenu medycznego, rozważana jest możliwość dopuszczenia do użytku tlenu technicznego.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

49 komentarzy

 1. Za lewatyw i poje…ow to i powietrza by zabraklo , a nie tylko tlenu.

 2. Na Wiejskiej i pod Żyrandolem nic nie brakuje, nawet kasy na nowe limuzyny.
  A ,,hołota” niech zdycha w karetkach.

 3. Pan Premier przecież mówił, że wszystko jest super! są lekarze,łózka- nasza służba zdrowia jest najlepsza w całej unii europejskiej…..tiaaa

 4. jakoś PISuary milczą ? ja rozumiem ,że to wina POprzedników jak zazwyczaj tłumaczą , TVP to szkada oglądać

 5. Za mało.Kiedy skończy się ta szopka z Covidem??Dziwnym trafem zniknęły inne choroby.Reszta lekarzy milczy bo dobrze płacą.To jest Program Depopulacja Ziemi – zobaczycie ilu będzie BANKRUTÓW W POLSCE.Polacy walczcie o Wolnosć – wychodzcie z domu i nie noście KAGAŃCÓW

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin