690 680 960

Świdnik: Zakończył się montaż nowych kamer monitoringu miejskiego

Zakończył się montaż 25 nowych kamer monitoringu miejskiego w Świdniku. W sumie strażnicy miejscy korzystają już z 85 kamer.

Strażnicy miejscy wystarali się o ponad 100 tys. zł na zakup kamer z rządowego programu „Razem bezpieczniej”. Urząd Miasta dołożył ok. 75 tys. zł. Z tych pieniędzy organizowane są również akcje edukacyjne dla dzieci i młodzieży, a na przejściach dla pieszych pojawiło się dodatkowe oznakowanie, tzw. „kocie oczka”.

Nowe kamery – rejestrujące zdarzenia w jakości HD – znalazły się m. in. przy dawnym skate parku przy ul. Kruczkowskiego, na bloku przy ul. Wyspiańskiego, obok barów przy ul. Bankowej, na ulicach Głowackiego (w pobliżu placu zabaw i zewnętrznej siłowni), Sportowej i Szkolnej (okolice stadionu) oraz na rondzie u zbiegu al. Lotników Polskich i ul. Racławickiej.

Nowością jest pięć kamer, rozpoznających numery tablic rejestracyjnych w samochodach, ulokowanych przy drogach wyjazdowych ze Świdnika. O miejsca, w których powinny znaleźć się kamery, strażnicy miejscy zapytali mieszkańców. Każdy miał szansę wziąć udział w ankiecie i wskazać lokalizacje wymagające dodatkowego nadzoru.

– W ankiecie uczestniczyło kilkaset osób, odzew mieszkańców był więc duży. Bardzo dziękujemy, pomogło nam to w wyborze miejsc – mówi Janusz Wójtowicz, komendant Straży Miejskiej w Świdniku.

2017-12-30 12:00:39
(fot. nadesłane)

18 komentarzy

  1. Przydałaby się kamera koło kościoła okrągłego. Niech się tam straż miejska uda w niedzielę podczas mszy i zobaczy jak parkują prawdziwi katolicy.

  2. Ależ wy macie kompleks tego Świdnika. Kiedy tylko pojawi się jakaś notatka o tym mieście od razu komentarze zakompleksionych lubelaków. W czym czujecie się gorsi, że tyle w was jadu?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach