W sobotę słabe burze możliwe głównie na południu i wschodzie woj. lubelskiego. Kolejne dni gorące i burzowe

W sobotę na terenie woj. lubelskiego prognozowane są słabe burze. Zjawiska te mogą wystąpić głównie na obszarze Roztocza i we wschodniej części regionu. Nie można wykluczyć pojedynczych komórek konwekcyjnych także w centrum województwa.

W sobotę Polska znajduje w słabogradientowym polu ciśnienia. Nad północne dzielnice kraju napłynęło chłodniejsze i suchsze powietrze. Jedynie na południu, centrum, wschodzie i zachodzie zalega ciepła i wilgotna masa polarna. We wschodniej połowie Polski na pogodę wpływa słaba zatoka niżowa z rozmywającym frontem chłodnym związanym z niżem znad Skandynawii.

Burze o niskiej, miejscami umiarkowanej intensywności są prognozowane w sobotę głównie na obszarze Roztocza i we wschodniej części regionu. Nie można wykluczyć pojedynczych komórek konwekcyjnych także w centrum województwa. Intensywność konwekcji nie będzie jednak duża. Na ogół mają być to pojedyncze komórki konwekcyjne.

W czasie burz wystąpią opady do 15 mm, miejscami drobny grad i wiatr do 70 km/h. Przepływ mas powietrza będzie niewielki z uwagi na małą różnice ciśnienia w naszej części Europy, dlatego burze nie będą dobrze zorganizowane. Pojedyncze komórki burzowe utrzymają aktywność burzową maksymalnie do 1 godziny, następnie obok jednej wygasającej struktury mogą powstawać kolejne. Temperatura wyniesie dziś od 25°C do 28°C. Zachmurzenie umiarkowane oraz duże, aż do wystąpienia burz o stosunkowo niskiej aktywności.

Noc z soboty niedzielę bez opadów i z zachmurzeniem umiarkowanym. Nie są prognozowane opady atmosferyczne. Temperatura wyniesie od 14°C do 16°C. Niedziela przyniesie napływ wilgotnego i ciepłego powietrza o cechach polarnomorskich. Temperatura wyniesie od 24°C do 27°C Zachmurzenie małe, wzrastające do umiarkowanego. W drugiej części dnia i wieczorem miejscami możliwe burze termiczne o krótkim okresie trwania.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza w drugiej części dnia. Niewykluczone opady atmosferyczne oraz burze. Temperatura wyniesie od 24°C do 27°C. We wtorek zrobi się jeszcze cieplej. Napływać ma do nas masa z południa i południowego-zachodu. Temperatura wyniesie od 26°C do 28°C. Niewykluczone opady deszczu.

W środę dalej ciepło, lecz burzowo. Na termometrach będzie od 25°C do 28°C. Czwartek dalej z letnimi temperaturami do 25°C, lecz bez upału. Nie można wykluczyć burz, lecz prognozy do tego okresu mogą ulec zmianie.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów i burz

(fot. lublin112.pl)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7816zł -0.43%
  • GBP 5.2474zł 0.46%
  • EUR 4.5474zł -0.02%
  • CHF 4.1348zł 0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja