64-latek odpowie za nielegalną produkcję alkoholu

Policjanci podczas przeszukania posesji zajmowanej przez 64-latka natrafili na aparaturę do wyrobu alkoholu etylowego oraz blisko 70 butelek gotowego trunku. Mężczyzna stanie wkrótce przed sądem.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą hrubieszowskiej komendy ustalili, że 64-letni mieszkaniec gminy Dołhobyczów może posiadać aparaturę do produkcji alkoholu oraz gotowe wyroby alkoholowe.

Podczas przeszukania posesji mundurowi natrafili na sprzęt do produkcji alkoholu etylowego, a także blisko 70 butelek tego trunku. Z uwagi na to, że produkowane wyroby nie posiadały wymaganych zezwoleń i rejestracji producenta zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy.

Wkrótce 64-latek stanie przed sądem. Mężczyzna odpowie za wyrabianie alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestru. Grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeżeli alkohol etylowy jest znacznej wartości, osoba go wytwarzająca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

Zobacz również

10 komentarzy

 1. Cała wolska walczy z korona wirusem, facet produkował płyn do dezynfekcji rąk i się go czepili…

 2. Panie Policjancie imnieniny mnie sie zbliżajom….

 3. A mielim swiętować 101 rocznicę powstania Polskiej Policji…

 4. „… ustalili, że może posiadać aparaturę do produkcji alkoholu oraz gotowe wyroby alkoholowe” – to mówiąc językiem nie obrażającym uszu przedszkolaków, którzy jak wiadomo, gremialnie czytają 112 Lublin.. ktoś „uprzejmie” donióśł „komu trzeba”.

 5. Kradnijmy jak sie da i nie płaćmy podatków na wszelkie sposoby i żadnych składek zdrowotnych.Mnie przynajmniej stać na prywatnych lekarzy i jeszcze zostaje i na kącie rośnie po 30 latach lewizn będę miał 3200 emerytury z mojego prywatnego konta inwestycyjnego na ten czas . Jak bym płacił złodziejom to ile bym miał całe G. I tak będę sie trzymał dalej. Współczuję uczciwym według zarządu Polski.

 6. Idiotyczne prawo w Polsce. Można mieć narkotyki na własne potrzeby, ale nie można mieć swojego alkoholu na własne potrzeby. W całej Europie to jest dopuszczalne, tylko u nas jak zwykle abarotnie. Dziki kraj.

  • Nie można posiadać narkotyków i marihuany na własne potrzeby, nawet za minimalną ilość grozi do 3lat pozbawienia wolności. W tym kraju nawet za posiadanie kilku liści tytoniu można wylądować w pace za przestępstwo skarbowe.

  • Bo u nas własne potrzeby zaczynają się od 5l.

 7. Prawda jest taka że jak ktoś ma pojęcie i trzyma jakość wyrobu to wszystko z akcyzą może się schować 😀

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL