690 680 960

W serwisie ogłoszeniowym „Vinted” chciała sprzedać sukienkę. Oszust wyczyścił jej konto

Młoda kobieta w serwisie ogłoszeniowym „Vinted” wystawiła do sprzedaży sukienkę. Skontaktowali się z nią oszuści i wyniku ich działań 24-latka straciła pieniądze z konta.

Do policjantów z Łęcznej zgłosiła się 24-letnia mieszkanka gminy Milejów. Kobieta przekazała, że padła ofiarą oszusta, po tym jak wystawiał do sprzedaży sukienkę w serwisie ogłoszeniowym „Vinted”.

Już po kilku minutach od ukazania się ogłoszenia skontaktowała się z nią osoba zainteresowana zakupem. Poprosiła o podanie adresu e-mail celem potwierdzenia zakupu. Wówczas dalsza korespondencja odbywała się już poza platformą handlową.

Młoda kobieta na skrzynkę mailową otrzymała wiadomość, z której wynikało, że musi zatwierdzić sprzedaż klikając w napis „potwierdź”. Kiedy tam kliknęła została przekierowana na stronę, gdzie dokonała wyboru ikony swojego banku, a następnie wpisała numer klienta.

Po czym wyświetliło się okienko z reklamą, której nie dało się zamknąć. Wówczas zaniepokojona tą sytuacją zalogowała się na swoje konto bankowe i zauważyła, że z konta zniknęły ponad 2 tysiące złotych. Natychmiast skontaktowała się z pracownikiem banku, ale niestety na blokadę środków było już za późno. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności oszustwa.

(fot. pixabay.com)

16 komentarzy

  1. brawo dla oszustów, maja rację jak ktoś się daje oskubać jak dziecko z cukierka to grzech nie korzystać:D a mówią ze tak ciężko się zarabia 😀

  2. a tu proszę, wystarczy tylko znaleźć odpowiedniego fraje*a:D

Kursy walut

  • USD 4.4911zł -0.34%
  • GBP 5.4564zł 0.76%
  • EUR 4.6892zł 0.45%
  • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej