690 680 960

W regionie jest już ponad 15 tys. cudzoziemców z ważnymi zezwoleniami na pobyt

Liczba cudzoziemców posiadających ważne zezwolenia na pobyt (m.in. czasowy lub stały) wydane w województwie lubelskim przekroczyła 15 tysięcy osób. Od 2015 r. liczba ta wzrosła trzykrotnie, a najliczniejszą grupę stanowią obywatele Ukrainy.

Do najliczniejszych grup cudzoziemców posiadających ważne zezwolenia na pobyt zarejestrowane w województwie lubelskim należą obywatele: Ukrainy – 9,3 tys. osób, Białorusi – 1,3 tys. oraz Bułgarii – 0,4 tys. Największy wzrost dotyczy obywateli Ukrainy – o ok. 7 tys. osób od 2015 r.

Około 54 proc. cudzoziemców w województwie lubelskim posiadających zezwolenia na pobyt to osoby w przedziale wiekowym 20 – 39 lat, a ok. 26 proc. w przedziale 40 – 59 lat. Przeważają mężczyźni – 9 tys. osób (60 proc.), w porównaniu do 6 tys. kobiet. Wśród najpopularniejszych typów zezwoleń dominują: zezwolenia na pobyt czasowy (maksymalnie do 3 lat) – 49 proc. oraz pobyt stały – 37 proc.

Decyzje w sprawie legalizacji pobytu cudzoziemców wydają urzędy wojewódzkie. W całej Polsce ważne zezwolenia na pobyt posiada obecnie 329 tys. cudzoziemców. Najwięcej z nich przebywa w województwie mazowieckim, gdzie swój pobyt zarejestrowało ok. 106 tys. osób. Kolejnymi najpopularniejszymi regionami wśród obcokrajowców są województwa: małopolskie (31 tys. osób), dolnośląskie (31 tys.) oraz wielkopolskie (21 tys.).

Cudzoziemcom chcącym osiedlić się i zalegalizować swój pobyt w Polsce (przez okres dłuższy niż zezwala na to wiza) urzędy wojewódzkie wydają dokumenty potwierdzające ich prawo pobytu w kraju. Najczęściej jest to karta pobytu lub dokumenty wydawane obywatelom Unii Europejskiej i ich rodzinom.

Aktualne dane dot. imigracji do Polski można śledzić na portalu migracje.gov.pl.

2018-02-15_17-30_Statystyki – Polska

2018-02-15 17:27:11
(fot. nadesłane)

15 komentarzy

 1. zajmą miejsce tych co pojechali do UK

 2. Janek znowu nadaje...

  Większość z nich jest zagrożeniem dla zdrowia i życia naszego…a i pożytku z nich niewiele

 3. ‚Ubagacaja’? Owszem! Ale własną obłude…złodzieje tacy sami jak i nasi na wyspach. W dodatku cholerne nie roby. Pracuje z kilkoma ukraincami i moge powiedziec jedno:jak im teskno do domu to-granica jest blisko.albo niech wezma sie do pracy za te zlotowki ktore tak ofiarnie zarabiaja. Bo z założonymi łapskami to każdy za każde pieniadze potrafi ‚pracowac’.

 4. Stsaram trzymac sie do nich na dystatns ,dziadek opowiadal mi o bandach upa , to jest pierwszy powod, a drugi obywatel ukrainy byl sprawca wypadku w ktorym bylam poszkodowana , dachowalam a auto poszlo do kasacji nie ustapil mi pierwszenstwa, jeden ze swiadkow dobrze ujal jezdza jak chca po ukrainsku ,

 5. A w Tarnpolu na UPAinie mer powiedział, że będą wieszać flagi czarno-czerwone OUN-UPA. Kto trochę zna historię to wie co to znaczy – faszyzm się tam odradza 🙁

 6. Swołocz i tyle. Szoszony

 7. Prawo posiadani do broni przez kazdego polaka i natychmiasowego uzycie jej w obronie wlasnej lub rodziny przeciwko upa i innej ideologi

Kursy walut

 • USD 4.4325zł 1.12%
 • GBP 5.3212zł 0.85%
 • EUR 4.7476zł 0.6%
 • CHF 4.7856zł 0.84%

Polub nas